Angelika Karpińska| 
aktualizacja 

Więzień zabił okrutnego pedofila. Śmiał się, gdy usłyszał wyrok

38

Psychopatyczny więzień w akcie "sprawiedliwości" zamordował Richarda Huckle'a, który był uznawany za "najgorszego pedofila w Wielkiej Brytanii". 30-letni zabójca stanął przed sądem, a podczas rozprawy i ogłaszania wyroku śmiał się i ziewał.

Więzień zabił okrutnego pedofila. Śmiał się, gdy usłyszał wyrok
Richard Huckle został zamordowany przez współwięźnia

Paul Fitzgerald zabił swojego współwięźnia Richarda Huckle'a. Zgwałcił go, wbił mu długopis w nozdrze i udusił go kablem. Ustalono, że jego atak trwał 78 minut.

30-latek powiedział, że chciał także ugotować i zjeść części ciała swojej ofiary oraz zabić więcej współwięźniów, ale "za długo się bawił". Dodał, że chciał, aby 33-letni pedofil poczuł to, co czuły jego ofiary.

Sąd usłyszał, że Fitzgerald cierpi na szereg schorzeń, w tym psychopatię, antyspołeczne zaburzenie osobowości i zaburzenie tożsamości płciowej. Ma wcześniejsze wyroki skazujące za brutalne i seksualne przestępstwa, począwszy od 13 roku życia. Sędzia powiedział, że jedynymi okolicznościami łagodzącymi były problemy ze zdrowiem psychicznym Fitzgeralda, które były wynikiem fizycznego i seksualnego wykorzystywania, którego doznał jako dziecko.

Jesteś psychopatą i czerpiesz radość z fantazjowania o gwałceniu, torturowaniu, zabijaniu, a nawet zjadaniu innych. Zrobiłeś to dla własnej przyjemności, a także po to, by wymierzyć skazanemu pedofilowi to, co nazwałeś sprawiedliwością. Opisując późniejsze wydarzenia, powiedziałeś: "Dałem się ponieść temu, ile radości sprawiało mi to, co mu robiłem" - powiedział oskarżonemu sędzia.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

30-letni psychopata zamordował pedofila. Jaki wyrok usłyszał?

Paul Fitzgerald został skazany na dożywocie z możliwością warunkowego zwolnienia dopiero po 34 latach. Ten wyrok najwyraźniej nie zrobił na nim wrażenia - podczas rozprawy śmiał się i ziewał.

Zamordowany Richard Huckle otrzymał 22 wyroki dożywocia w 2016 r. za bezprecedensową liczbę przestępstw popełnionych wobec dzieci. Dopuszczał się molestowania i gwałtów na dzieciach w wieku od sześciu miesięcy do 12 lat w Malezji i Kambodży.

Zobacz także: Zbrodnia miłoszycka. Zbigniew Ćwiąkalski: Tomasz Komenda przyjął wyrok z ulgą

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić