Aniela Siwek| 
aktualizacja 

Pedofil nie żyje. Dopadli go inni więźniowie

322

Paul Fitzgerald udusił kablem współwięźnia - groźnego pedofila Richarda Huckle. Zeznania zabójcy mrożą krew w żyłach. Właśnie ruszył jego proces.

Pedofil nie żyje. Dopadli go inni więźniowie
Pedofil nie żyje. Dopadli go inni więźniowie (YouTube.com)

Paul Fitzgerald pobił i udusił Richarda Huckle'a. Później zeznał, że planował także pokroić swoją ofiarę i ugotować kawałki ciała. Właśnie ruszył proces w tej sprawie.

Do zabójstwa doszło 13 października 2019 roku. Strażnicy więzienni zostali wezwani do celi obu mężczyzn i znaleźli Huckle'a zakneblowanego i związanego. Wokół szyi miał zaciśnięty kabel. Fitzgerald stał nad nim i zdawał się szeptać do ucha swojej ofiary.

Za karę zamordował pedofila

Fitzgerald został natychmiast wyprowadzony z celi. Strażnicy próbowali udzielić pierwszej pomocy rannemu więźniowi, ale nie udało się go uratować. Fitzgerald powiedział później funkcjonariuszom: "Myślę, że go zabiłem, on nie żyje".

Zobacz także: Zobacz też: Ułaskawienie pedofila. Barbara Nowacka: Ułaskawienie prezydenta to nie sprawa rodzinna

Huckle otrzymał 22 wyroki dożywocia w  2016 roku za bezprecedensową liczbę przestępstw popełnionych wobec dzieci. Dopuszczał się molestowaniagwałtów na dzieciach w wieku od sześciu miesięcy do 12 lat.

Prokurator Alistair Neil MacDonald QC powiedział, że atak to "forma kary" ze strony Fitzgeralda za zbrodnie popełnione przez Huckle'a. Zabójstwo zostało "starannie zaplanowane i przemyślane" przez Fitzgeralda. Zabójca planował w podobny sposób potraktować dwóch lub trzech innych współwięźniów, ale ostatecznie skupił się na swojej pierwszej ofierze. Według brytyjskich mediów Fitzgerald odsiaduje wyrok za gwałt na kobiecie.

To był starannie zaplanowany atak, w którego trakcie Huckle został poddany przedłużającym się torturom, które miały go również upokorzyć - dodał prokurator.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić