aktualizacja 

Wigilia 2020. Ile osób może zasiąść przy wigilijnym stole?

3

Wigilia 2020 będzie miała bardzo nietypowy przebieg. To oczywiście za sprawą obostrzeń nałożonych przez polski rząd. Jakie zasady będą obowiązywać?

Wigilia 2020. Ile osób może zasiąść przy wigilijnym stole?
Wigilia 2020. Ile osób może zasiąść przy stole? (Wikimedia Commons)

Koronawirus wciąż daje się we znaki. W związku z tym nie jest możliwe, by święta odbyły się bez żadnych ograniczeń. Polski rząd wprowadził porcję restrykcji, których przestrzeganie jest absolutnie konieczne.

Niektórzy błędnie myślą, że przy wigilijnym stole może zasiąść wyłącznie pięć osób. Limit dot. 5 osób rzeczywiście został wprowadzony, ale trzeba wyraźnie podkreślić, że nie wszyscy się do niego wliczają.

Z tego przepisu wyłączone są osoby organizujące imprezę lub spotkanie oraz osoby wspólnie z nią zamieszkujące lub gospodarujące. Istnieje więc możliwość, aby np. 5-osobowa rodzina, która żyje pod jednym dachem, zaprosiła 5 osób - nie będzie to niezgodne z przepisami.

Wigilia 2020. Jakie obostrzenia 24 grudnia?

Tak naprawdę limit 5 osób to najpoważniejsze obostrzenie dotyczące wigilii. Jeżeli chodzi o kościoły, to tego dnia będą obowiązywać dobrze znane nam zasady. Podczas tzw. "pasterki" na każdego wiernego będzie musiało przypadać co najmniej 15 mkw. Pamiętajmy też o tym, by w kościołach zakrywać twarz i utrzymywać bezpieczną odległość.

W wigilię 2020 nie będą obowiązywać godziny dla seniorów. Zakupy swobodnie zrobimy do około 13-14. Później zdecydowana większość sklepów będzie już zamknięta.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić