Angelika Karpińska| 

Wirusolog z Wuhan ostrzega świat. Będą nowe mutacje koronawirusa

241

Światowej sławy wirusolog Shi Zhengli, która pracuje w laboratorium w Wuhan, ostrzega, że po świecie mogą rozprzestrzenić się kolejne śmiercionośne warianty COVID-19.

Wirusolog z Wuhan ostrzega świat. Będą nowe mutacje koronawirusa
Słynna wirusolog z Wuhan ostrzega przed kolejnymi mutacjami COVID-19

Dr Shi Zhengli to światowej sławy wirusolog, która kieruje centrum nowych chorób zakaźnych w Instytucie Wirusologii Wuhan. Ze względu na jej badania dotyczące koronawirusów pochodzących od nietoperzy zyskała przydomek "batwoman".

Naukowiec apeluje do ludzi, by się zaszczepili. Ostrzega, że koronawirus będzie nadal mutował i świat musi nauczyć się z nim żyć.

Ponieważ liczba zakażeń stała się zbyt duża, dało to nowemu koronawirusowi więcej możliwości mutacji i selekcji. Nowe warianty będą się nadal pojawiać - powiedziała dr Shi Zhengli "People's Daily".

Wirusolog po raz kolejny stanowczo zaprzeczała doniesieniom, że koronawirus mógł wydostać się z jej laboratorium. Nazwała te oskarżenia "bezpodstawnymi"

Naukowcy ostrzegają przed katastrofalnym wariantem COVID-19

Niedawno eksperci stwierdzili, że koronawirus może zmutować do tego stopnia, że będzie nawet 600 razy bardziej zakaźny niż wariant, który po raz pierwszy odkryto w Wuhan.

Zobacz także: Gdzie jest COVID-19. Przełomowe badania naukowców

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić