Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Wirusolog z Wuhan ostrzega świat. Będą nowe mutacje koronawirusa

172
Podziel się:

Światowej sławy wirusolog Shi Zhengli, która pracuje w laboratorium w Wuhan, ostrzega, że po świecie mogą rozprzestrzenić się kolejne śmiercionośne warianty COVID-19.

Wirusolog z Wuhan ostrzega świat. Będą nowe mutacje koronawirusa
Słynna wirusolog z Wuhan ostrzega przed kolejnymi mutacjami COVID-19

Dr Shi Zhengli to światowej sławy wirusolog, która kieruje centrum nowych chorób zakaźnych w Instytucie Wirusologii Wuhan. Ze względu na jej badania dotyczące koronawirusów pochodzących od nietoperzy zyskała przydomek "batwoman".

Naukowiec apeluje do ludzi, by się zaszczepili. Ostrzega, że koronawirus będzie nadal mutował i świat musi nauczyć się z nim żyć.

Ponieważ liczba zakażeń stała się zbyt duża, dało to nowemu koronawirusowi więcej możliwości mutacji i selekcji. Nowe warianty będą się nadal pojawiać - powiedziała dr Shi Zhengli "People's Daily".

Wirusolog po raz kolejny stanowczo zaprzeczała doniesieniom, że koronawirus mógł wydostać się z jej laboratorium. Nazwała te oskarżenia "bezpodstawnymi"

Naukowcy ostrzegają przed katastrofalnym wariantem COVID-19

Niedawno eksperci stwierdzili, że koronawirus może zmutować do tego stopnia, że będzie nawet 600 razy bardziej zakaźny niż wariant, który po raz pierwszy odkryto w Wuhan.

Zobacz także: Gdzie jest COVID-19. Przełomowe badania naukowców

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(172)
zimny realizm
rok temu
"...koronawirus może zmutować do tego stopnia, że będzie nawet 600 razy bardziej zakaźny niż wariant, który po raz pierwszy odkryto w Wuhan." Może i będzie. Ale będzie też mniej groźny, bo taka jest natura mutacji wirusów - stają się mniej śmiertelne, więc mogą zakażać więcej obiektów nie zabijając ich, co zwiększa ich, wirusów, możliwości ekspansji i mutacji. Zasada rosnącej entropii i wnioski płynące z obserwacji innych wirusów i koronawirusów, znanych światu już od dawna.
Berta
rok temu
Stare zdjęcie… już nie aktualne, nawet nie wiecie ;)
Mutuj
rok temu
No wirusy mutują od zarania dziejów no i?
bre
rok temu
No cóż, Jaruś rzekł, że brak "szczepienia" się to "skrajny egoizm". No to będziem schodzić do kanałów.
Pola
rok temu
Oskarżenia , że wydostał się z laboratorium w chinach są bezpodstawne, ale nie chcą udostępnić wszystkich danych , dokumentów. Cwaniaczki
DLA pewnoszcz...
rok temu
JA BYM ZADAL PYTANIE CZY TE ZASTRZYKI NIE TWORZA NOWE MUTACJE?????
zyx
rok temu
jeżeli będzie ,,600 razy bardziej zakaźny,, niż na początku, to chyba będzie zarażał przez myśli...!? już po prostu nie wiem, jak jeszcze można ludziom uprzykrzyć życie różnymi ,,obostrzeniami,, 🤮
CZ YLI ...
rok temu
...Wuhan ostrzega świat. Będą nowe mutacje koronawirusa. - - Oczywiście, że będą, zawsze tak było. - Inaczej być nie może. - Taka jest biologia naszego świata.
Bodzio
rok temu
Szczepcie się na potęgę jak najszybciej bo wirus coraz groźniejszy,a szczepionki podrożeją. Ludzie jaka to jest propaganda. Za tą propagandę dostali w mediach grubą kasę.
Andrzej
rok temu
Ja już zaszczepiony 2 dawkami.Nie pękam.Ale niezaszczepionym naprawdę współczuję.
Głos
rok temu
Chciałbym jeszcze nadmienić że w miejscach najczęściej uczęszczanych przez turystów w Chinach słynne street foody na których leży robactwo na patyczkach czy słynne skorpiony prażone są tylko pod turystów z których miejscowi się śmieją ba sami takich rzeczy nie jedzą.
chyba
rok temu
Gra w chińczyka
Kaszeba
rok temu
Szubienice dla kazdego z tworcow wirusa. Daszaka, Fauciego, Shi Zhengli, generalow chinskiej armi ludowo wyzwolenczej, przywodzcow chin ktorzy zezwolili, nakazli im te badania, projekt nowego wirusa.
Google
rok temu
Ona ostrzega?! Przecież to ona między innymi go stworzyła
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić