o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Pfizer i Moderna podnoszą ceny. Szczepionki na COVID-19 będą droższe

93
Podziel się

W nowym kontrakcie z Unią Europejską firmy Pfizer i Moderna zobowiązały się do ogromnych dostaw szczepionek do UE, jednocześnie podwyższając ich koszty.

Pfizer i Moderna podnoszą ceny. Szczepionki na COVID-19 będą droższe
Amerykańska pielęgniarka przygotowująca się do podania pacjentowi szczepionki firmy Pfizer (Getty Images)
bECGvEJN


Do 2023 roku Pfizer i Moderna dostarczą UE do 2,1 mld dawek szczepionek. Jak podaje brytyjski dziennik "Financial Times", wzrosną jednak ceny za dawkę szczepionki obu tych firm.

Z czego wynika wzrost cen? To po części efekt tego, że przyjęcie szczepionek konkurencyjnych w rzadkich przypadkach - ale w częstszych niż w przypadku szczepionek Pfizera i Moderny - wiąże się z występowaniem skutków ubocznych.

Szczepionki będą droższe

Cena Moderny wzrośnie z 22,60 do 25,50 dol. za dawkę. Natomiast preparat Pfizera będzie kosztował 23,14 dol. zamiast dotychczasowych 18,40.

bECGvEJP

"Financial Times" dodaje, że sprzedaż szczepionki przyniesie Modernie 30 mld dol zysków. Z kolei koncern Pfizer dzięki sprzedaży szczepionki na COVID-19 za drugi kwartał 2021 roku zarobił dwa razy więcej, niż przewidywały prognozy.

bECGvEJV

Komisja Europejska ze względu na ewentualną konieczność podania trzeciej dawki zastrzega sobie prawo do dostaw dodatkowych 1,8 mld dawek preparatu Pfizera. We wtorek poinformowano, że do końca lata uda się zaszczepić 70 proc. dorosłych mieszkańców Unii.

Zobacz także: Pol’and’Rock Festival 2021. Nowożeńcy, policjantki i walka o równość płci
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECGvEKq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(93)
Beatka22
2 miesiące temu
Do zwolenników teorii spiskowych, koronasceptyków, antyszepionkowców. Proszę was, zastanówcie się czy osoby głoszczące teorie spiskowe nie mają w rzeczywistości innych celów niż deklarują. I co tak naprawdę kryje się za tymi teoriami spiskowymi. Te poglądy głosi skrajna prawica, populuści, którzy straszą masonami itd robią to po to żeby znowu rządzić światłem i pomiatać tymi ludźmi bez kasy i tytułu szlacheckiego. Czy chcecie świata bez praw człowieka z inkwizycją zamiast wolność wyznania i powszechnego dostępu do edukacji i leczenia?
Artur
2 miesiące temu
Poczytajcie sobie artykuł jak internet zmienił świat na gorsze gazeta świat wiedzy. Cała prawda bez cenzury dla Antyszczepiokowców i zwolenników teorii spiskowych (cała prawda o algorytmach i władzy w internecie). Bez cenzury i poprawności politycznej o krzemowej dolinie, algorytmach. Po tym artykule otworzyły mi się oczy.
Telewidzka
2 miesiące temu
Niech wystąpią do państw gdzie medycyna kuleje bo tam trzeba ludzi zaszczepić a ludzie w różne kierunki świata jeżdżą a za nimi wirusy.
bECGvEKr
Szczepiony
2 miesiące temu
Było szczepić się wcześniej, skoro podwyższają cenę, do dla tych wszystkich antyszczepionkowców może już być za późno
Ass
2 miesiące temu
Do 2023 to już planują 4,9,20 dawkę
POLAK
2 miesiące temu
Liczy się kasa a powód podniesienia cen nie jest ważny
proste pytani...
2 miesiące temu
czy7 wraz ze wzrostem cen obie te firmy wezmą na siebie wypłaty odszkodowań za rożne odczyny poszczepienne?? np w razie smierci szczepionego utrzymają jego rodzine ?
gość
2 miesiące temu
I KTO tu kręci swoje lody?! Chyba już jest wszystko jasne!
gosc
2 miesiące temu
no to juz wiadomo skad te mutacje.Kasa,kasa,kasa.
Wszystko w te...
2 miesiące temu
Wszyscy zaszczepieni to już "chodząca padlina"
Bebzon Higgsa
2 miesiące temu
Widać, jak na dłoni, jak powstają monopole. To nie wolny rynek, a działania przekupnych polityków na to pozwalają. Ustawodastwo, koncesje, pozwolenia, certyfikaty, itd. Gdyby był wolny rynek, to ja bym wybierał, czym i czy wogóle chcę. Tak bez naszej zdody ale za nasze pieniądze rządy kupuję miljony dawek, a potem dopiero myślą, jak przymusić ludzi. Pfizer ma mld na marketing, jest się czym dzielić. Już dostawali za to kary ale teraz pewnie przekupili też tych, co dają kary. Gdyby zagrożenie było takie jak pokazują w TV, to ludzie sami kopili by sobie te szczepionki, a tak trzeba stworzyć sztuczny popyt. Ilu byśmy mieli zaszczepionych, gdyby nieformalne przymuszanie??? 10-20%, bo tyle zazwyczaj jest najbardziej naiwnych.
NOP
2 miesiące temu
No to serducho każdemu wysiądzie ... Jeśli macie duszności lub dziwne kołatanie serca idźcie koniecznie do lekarza nim będzie za późno . To może być efekt zapalenia mięśnia sercowego
ple
2 miesiące temu
Naprawdę, to są jakieś NOP-y? No nie do uwierzenia...
bECGvEKj
Bob
2 miesiące temu
Dobre wieści dla rządu. Większą cena większe łapówki.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić