Niepokojące zdjęcia rentgenowskie. Pokazują jak działają szczepionki

1404

Jeden z amerykańskich lekarzy zajmujących się pacjentami z COVID-19 opublikował zdjęcia rentgenowskie chorych pacjentów. Na jednym z nich widać płuca osoby zaszczepionej, a na drugim płuca osoby, która nie przyjęła szczepionki.

Niepokojące zdjęcia rentgenowskie. Pokazują jak działają szczepionki
Lekarz pokazał jak działa szczepionka. (Facebook)

Lekarz udostępnił dwa zdjęcia rentgenowskie płuc zakażonych koronawirusem. Jeden z pacjentów był zaszczepiony, a drugi nie. Różnica w przebiegu choroby jest kolosalna.

Jak naprawdę działają szczepionki?

Dr Ghassan Kamel pracuje SSM Health Saint Louis University Hospital w Missouri i od marca ubiegłego roku zajmuje się chorymi na COVID-19. Aby zachęcić do szczepień, pokazał zdjęcia chorych płuc i jaki wpływ ma na nie szczepionka.

Na zdjęciu rentgenowskim chorego, ale zaszczepionego pacjenta nie widać żadnych niepokojących zmian w płucach. Natomiast u zakażonej, ale niezaszczepionej osoby płuca są zabielone. Lekarz wyjaśnia, że to zmętnienie płuc, czyli zacienienia typu mlecznego szkła widoczne dopiero na skanach tomografu komputerowego.

Zmętnienia płuc wskazują zwykle, że płuca są wypełnione np. płynem. To może nie tylko utrudniać oddychanie, ale także prowadzić do poważniejszych schorzeń.

Doktor Kamel powiedział, że osoby ze zmętnieniem płuc, częściej potrzebują pomocy medycznej. Częściej trafiają na oddział intensywnej terapii i wymagają podłączenia do respiratora. Lekarz dodał, że prawdopodobnie gdyby zaszczepiona osoba trafiła do szpitala nie potrzebowałaby takiego leczenia.

Mogą wymagać respiratora lub zostać zaintubowani i zasadniczo podtrzymywania życia. Jeśli nie lubisz nosić maski to z pewnością nie spodoba ci się respirator – powiedział Kamel dla stacji KSDK.
Zobacz także: Brutalny atak w Katowicach. Policja prosi o pomoc w ustaleniu napastnika
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić