Władimir Putin nie będzie zachwycony. Jego żołnierze nie odniosą sukcesu

Amerykańscy analitycy wojskowi przeanalizowali szanse rosyjskich oddziałów na otoczenie miasta Bachmut w obwodzie donieckim. Z ich ustaleń wynika, że żołnierze Władimira Putina nie odniosą sukcesu. Uzasadnili, na jakiej podstawie oparli przewidywania.

Władimir Putin nie będzie zachwycony. Jego żołnierze nie odniosą sukcesu
Władimir Putin nie będzie zachwycony. Amerykańscy analitycy przewidują, że jego armia poniesie kolejną klęskę (Getty Images, 2023 Contributor#8523328)

Zgodnie z relacją dowództwa Grupy Wagnera, członkom niesławnego oddziału udało się już otoczyć miasto Bachmut. Taką wersję wydarzeń podważają jednak eksperci z amerykańskiego Instytutu Studiów nad Wojną.

Rosyjscy żołnierze jeszcze nie otoczą miasta Bachmut?

Eksperci z Instytutu Studiów nad Wojną, powołując się przy tym na ustalenia amerykańskiego wywiadu, w rzeczywistości rosyjscy żołnierze i ich sojusznicy są dalecy od zdobycia, a nawet otoczenia Bachmuta.

Jak informuje portal The National News, z jednej strony rosyjskie siły zapewniły sobie przewagę pozycyjną. Ma być ona wystarczająca, twierdzą agenci amerykańskiego wywiadu, aby przeprowadzić ruch zwrotny przeciwko miastu. Z drugiej – prawdopodobnie nie będą w stanie go okrążyć, ponieważ nie zdołali zmusić ukraińskich sił do wycofania się.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Upada podpora systemu Putina. "Możliwości się wyczerpują"
Wydaje się, że rosyjskie siły zapewniły sobie wystarczającą przewagę pozycyjną, aby przeprowadzić ruch zwrotny przeciwko części miasta Bachmut, jednak nie zmusiły jeszcze sił ukraińskich do wycofania się i prawdopodobnie nie będą w stanie okrążyć miasta – podał ekspert z amerykańskiego Instytutu Badań nad Wojną.

Jednocześnie pogarsza się sytuacja panująca w mieście Donieck. Rosyjscy żołnierze robią kolejne postępy w dążeniu do zdobycia miasta. Istnieje ryzyko, że dowódcy ukraińskich sił zdecydują się na kontrolowane wycofanie się ze szczególnie zagrożonych obszarów.

The National News podkreśla, że w ciągu ostatnich miesięcy to właśnie Bachmut był terenem szczególnie atakowanym. Gdyby okupantowi udało się przejąć kontrolę nad tym miastem, byłby to ich pierwszy wielki sukces od dawna.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić