Włamali się i ukradli artykuły spożywcze za blisko 80 tys. zł. Recydywistów czeka surowa kara

5

Dwaj sprawcy kradzieży z włamaniem najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Mężczyźni włamali się do hali magazynowej w Kuźnicy Piaskowej i ukradli artykuły spożywcze. Były one warte blisko 80 tys. zł. 57 i 29 lat za popełnione przestępstwo odpowiedzą w warunkach multirecydywy.

Włamali się i ukradli artykuły spożywcze za blisko 80 tys. zł. Recydywistów czeka surowa kara
Włamali się i ukradli artykuły spożywcze za blisko 80 tys. zł. Recydywistów czeka surowa kara (bedzin.policja.gov.pl)

Policjanci z siewierskiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o włamaniu do hali magazynowej w miejscowości Kuźnica Piaskowa. Na miejscu zdarzenia mundurowi ustalili, że włamywacze dostali się do środka przez zerwanie kłódki.

Łupem złodziei padły artykuły spożywcze i cukiernicze o wartości blisko 80 tysięcy złotych.

Sprawcy kradzieży z włamaniem w rękach policji

Stróże prawa szybko ustalili rysopisy sprawców i rozpoczęli sprawdzanie pobliskiego terenu. Szybkie działanie policjantów doprowadziło ich do 57-letniego mieszkańca Katowic, który został zatrzymany niedługo po zdarzeniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sablewska "tłumaczy" się z dramy związanej z torbą na ziemniaki: "Dla mnie najważniejsze jest to, by kobiety wyglądały dobrze"
W okolicach pobliskiego lasu mundurowi zatrzymali kolejnego włamywacza, który próbował ukryć się w gęstej trawie. Sprawcy zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu - przekazała policja.

Włamali się i ukradli artykuły spożywcze za blisko 80 tys. zł. Recydywistów czeka surowa kara

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a jeden z nich przyznał się do winy. Ze względu na bogatą kartotekę kryminalną, 57-latek i 29-letni zabrzanin będą odpowiadać za przestępstwo w warunkach multirecydywy, czyli recydywy wielokrotnej.

Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek śledczych i prokuratury Sąd Rejonowy w Zawierciu zastosował wobec podejrzanych trzymiesięczny areszt.

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić