To nie jest zdjęcie z tropików. Zrobiono je pod blokiem w Krakowie

12

W jednym krakowskich bloków znaleziono olbrzymiego, jadowitego ptasznika. "Wczorajsza noc była gorąca - tak jak bohater tej historii, pochodzący z gorących krajów" - informuje Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami (KTOZ), które przeprowadziło interwencję.

To nie jest zdjęcie z tropików. Zrobiono je pod blokiem w Krakowie
W jednym krakowskich bloków znaleziono olbrzymiego, jadowitego ptasznika (Facebook)

We wtorek 14 września w późnych godzinach wieczornych kierowca KTOZ otrzymał informację o olbrzymim ptaszniku, grasującym w jednym z krakowskich bloków.

Nasi pracownicy nie są przeszkoleni w kwestii tego typu zwierzaków, ale zawsze można wykonać telefon do przyjaciela. Tutaj wielkie podziękowania dla Sławka, który, pomimo bardzo później pory, przyjechał i zabezpieczył włochatą bestię - czytamy na facebookowym profilu Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Pająk znalazł u pana Sławka bezpieczne schronienie. "Przez wiele lat zajmowałem się pająkami. Poza tym znam dobrze ludzi z KTOZ, a oni wiedzą, że na egzotycznych zwierzętach znam się dobrze, dlatego do mnie zadzwonili" - mówi pan Sławek w rozmowie z o2.pl

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Znaleziony w bloku pająk jest dorosłym samcem Phornictopus auratus, czyli Ptasznika złocistego. Jest jadowity, ale jad jest niegroźny. Miejscem jego pochodzenia jest Kuba. Jego ukąszenie jest bolesne. "Na szczęście nasza kulka nie jest agresywna, ale lepiej powstrzymać się od całusów" - czytamy na profilu KTOZ.

Zobacz także: Przerażające odkrycie we Wrocławiu. Jadowity gatunek pająka z Brazylii w mieszkaniu
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić