Włochy. Rosjanin zrobił to na manifestacji Ukraińców

Na manifestacji Ukraińców we Włoszech doszło do skandalicznego incydentu. W sieci rozprzestrzenia się nagranie, którego antybohaterem jest Rosjanin. Mężczyzna kopnął puszkę z pieniędzmi, które zbierali obywatele zaatakowanego kraju.

Włochy. Rosjanin zrobił to na manifestacji Ukraińców
Zachowanie Rosjanina było karygodne (Twitter)

Wojska Władimira Putina zaatakowały Ukrainę 24 lutego. Brutalna i nieuzasadniona inwazja trwa od tego dnia nieprzerwanie i spowodowała ogromne straty w armiach obu stron. Miliony Ukraińców znalazło schronienie w innych miejscach Europy. Strach przed zbrodniczymi działaniami okupanta był większy, niż ich przywiązanie do ojczyzny.

Rozproszeni po całej Europie Ukraińcy organizują antywojenne protesty. Jeden z nich odbył się niedawno we Włoszech. Pod budynkiem kościoła zebrał się tłum ludzi z flagami Ukrainy, aby zwrócić uwagę innych na to, że armia Federacji Rosyjskiej nadal prowadzi działania zbrojne na terenie ich kraju.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zwolennik Putina na manifestacji

Niestety, przebywający w okolicy zwolennik Putina postanowił zakłócić manifestację. Mężczyzna stanął na placu obok protestujących, a następnie wziął rozbieg i kopnął z całej siły puszkę z datkami zbieranymi przez uchodźców. Mężczyzna nagrał swój haniebny czyn, a następnie opublikował skandaliczne wideo w mediach społecznościowych. Po uderzeniu w puszkę napastnik uciekł, śmiejąc się.

Nie wiadomo, czy Rosjanin poniósł konsekwencje za swoje zachowanie. Na wideo słychać, że jeden ze świadków zaczął do niego krzyczeć. Filmik urywa się nagle, co może sugerować, że napastnik został zatrzymany siłą przez inną osobę.

Filmik stał się pretekstem do dyskusji w mediach społecznościowych. To kolejny przykład agresji wobec Ukraińców w ostatnim czasie. Komentujący kolejny raz zwracają uwagę na wydawanie Rosjanom wiz turystycznych. Pojawia się coraz więcej głosów, by odebrać obywatelom kraju Putina możliwość podróżowania po Starym Kontynencie. Ostatnio Estońska premier Kaja Kallas podnosiła, że "odwiedzanie Europy to przywilej, a nie prawo człowieka".

Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić