Włochy. Szczepienia na COVID-19 nabierają rozpędu. Sukces premiera

24

Włoski rząd poinformował o obostrzeniach dla niezaszczepionych na COVID-19. To sprawiło, że liczba osób chętnych do uzyskania paszportu covidowego za sprawą szczepienia na COVID-19 znacznie wzrosła.

Włochy. Szczepienia na COVID-19 nabierają rozpędu. Sukces premiera
Włochy. Szczepienia na COVID-19 nabrały rozpędu (Getty Images)

Władze Ligurii informują o "efekcie słów premiera Mario Draghiego" i masowych zapisach na szczepienia na COVID-19. W czwartek poinformowano, że od 6 sierpnia jedna dawka szczepionki przeciwko koronawirusowi będzie uprawniać wszystkich w wieku od 12 lat do wejścia do restauracji w zamkniętych pomieszczeniach, ale nie tylko.

Osoby, które przyjmą przynajmniej jedną dawkę preparatu, będą mogły również wejść do teatru i kina, na różne imprezy sportowe, na basen, do siłowni, na targi, zjazdy, do parków rozrywki, term i salonów gry.

Cel, jaki wyznaczył premier, został osiągnięty - mówił gubernator Ligurii Giovanni Toti w telewizji RAI.

Szczepienia na COVID-19. Włochy mogą świętować sukces

Okazało się, że groźba dodatkowych obostrzeń dla niezaszczepionych przyniosła pozytywny efekt w postaci zwiększenia zainteresowania szczepieniami.

Chciałbym, aby te decyzje stanowiły motywację do zaszczepienia się dla wszystkich, którzy wbrew wszelkim dowodom naukowym i zdrowemu rozsądkowi jeszcze tego nie zrobili - zaznaczył Toti.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić