o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Fotoradary na moście Poniatowskiego w Warszawie. Konserwator podjął decyzję

10
Podziel się

Konserwator zabytków podjął bardzo poważną decyzję. Okazuje się, że dwa fotoradary na moście Poniatowskiego muszą zniknąć. Sześć urządzeń stanęło na moście dwa miesiące temu, ale na razie nie zostały włączone.

Fotoradary na moście Poniatowskiego w Warszawie. Konserwator podjął decyzję
Fotoradar na moście Poniatowskiego (ZDM)
bEECXJWt

Do kontroli na moście Poniatowskiego w Warszawie doszło na początku czerwca. Przeprowadził ją mazowiecki konserwator zabytków. Teraz okazuje się, że dwa z nich muszą zniknąć.

Ze względu na umiejscowienie fotoradarów ingerujące w strukturę ław kamiennych (w obrębie siedzisk), zaleca się demontaż tych fotoradarów i zastosowanie urządzeń odpowiadających za odcinkowy pomiar prędkości - powiedział "Polsat News" prof. Jakub Lewicki, Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków.
bEECXJWv

Raport pokontrolny otrzymał Zarząd Dróg Miejskich. Oczywiście, odniósł się do tego.

To zbieżne z tym, co mówiliśmy od samego początku, że fotoradary to urządzenia tymczasowe, do momentu gruntownej przebudowy płyty mostu, gdy bezpieczeństwo będzie można osiągnąć innymi sposobami - przekazał Jakub Dybalski.

Ten spór toczy się już miesiąc. Konserwator prof. Jakub Lewicki zawnioskował o zmianę ich lokalizacji. ZDM odpowiedział wówczas, że rok temu mieli zgodę specjalisty od zabytków.

bEECXJWB

Radary na moście Poniatowskiego usytuowane są po obu brzegach Wisły. Do tej pory nie rejestrują pojazdów przekraczających prędkość.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEECXJWW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
Stop policji
2 miesiące temu
Wystarczy że postawili by barierki. I nikt nie wypadał by już na ulicę pod samochody! A teraz jak wypadnie to co się zmieni? Nic! Też trup!
Atos
2 miesiące temu
To już nie jest warszawa to jest naj większa wieś w Polsce.
dziadek
2 miesiące temu
To robi rząd prawicowy PIS -wstyd- zniszczyć co polskie wszystko, stawiają obecnie wszędzie maszynki do robienia pieniędzy, tak pomagają ludziom,emerytom, rencistom, małym firmom,na Żoliborzu gdzie mieszka wódz postawili?? czy tylko postawili na ul. Marymonckiej oraz Kasprowicza,a przed swoim urzędem w Alejach Jerozolimskich też postawili???
bEECXJWX
Bollo
2 miesiące temu
Bardzo poważną decyzję podjął. Nie poważną, ani tym bardziej nie po prostu decyzję, ale bardzo poważną. Czwartoklasista KLS bardzo poważnie do zadania napisania kilkuzdaniowej notki podszedł. Bardzo poważnie gratuluję.
zarobek
2 miesiące temu
Postawili fotoradar dla zarobku. Przecież tam samochody jadą w korku sznurkiem. Ciasnota nie pozwala na minimalny wzrost prędkości. Jak nie ma ruchu to nawet większa prędkość jest bezpieczna. Nie słyszałem aby na tym moście był wypadek.
antyPOPiSuar
2 miesiące temu
Jedynym motywem tych fotoradarów jest ideologia i nienawiść do kierowców. Jedyne groźne wypadki do jakich tam doszło były z winy rowerzystów. Sorry ale nie będę zwalniać by ktoś mógł jechać pedałowrotkiem niezgodnie z przepisami. Selekcja naturalna
qperNIK
2 miesiące temu
Tam gdzie jest niebezpiecznie, wszyscy jeżdżą wolno. Może po za kilkoma wariatami. Dlatego nie opłaca się stawiać fotoradarów tam gdzie jest niebezpiecznie. Stawia się tam gdzie jest bezpiecznie a mimo to postawiono nieadekwatne ograniczenie prędkości. Tam fotoradary zarabiają.
po co?
2 miesiące temu
Powiedzcie mi lepiej czy tam były jakies wypadki
Ter
2 miesiące temu
Rafał lubi wydawac
Oll kool
3 miesiące temu
Ile to kosztowało 3mln?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić