aktualizacja 

Wnuczek znęcał się nad 73-letnią babcią. Zaatakował siekierą

192

Policja z Pawłowic (woj. śląskie) zatrzymała 25-latka, który znęcał się nad własną babcią. W weekend pod wpływem alkoholu wybił szyby w domu jednorodzinnym oraz uszkodził drzwi. Był agresywny i wulgarny. Został zatrzymany. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.

Wnuczek znęcał się nad 73-letnią babcią. Zaatakował siekierą
Policja zatrzymała 25-latka. (East News, Damian Klamka)

Do zdarzenia doszło w weekend tuż przed godziną 23:00. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pawłowicach zostali wezwani do agresywnego 25-latka. Mężczyzna z pomocą siekiery wybijał szyby w oknach domu.

Wnuczek znęcał się nad babcią

Na miejscu policja zastała starszą kobietę, która stała na wjeździe do posesji. Za rozbój był odpowiedzialny jej wnuk. 25-latek próbował się ukryć za domem.

Okna domu były rozbite i w związku z tym wokół znajdowało się dużo szkła, a teren był nieoświetlony. W pewnym momencie zza rogu budynku gospodarczego wybiegł mężczyzna, który ruszył wprost na policjantów. Agresor był okaleczony, miał wiele rozcięć, a jego odzież była porozdzierana - mówi sierż. szt. Jadwiga Śmietana, oficer prasowy pszczyńskich policjantów.

25-latek nie reagował na polecenia policjantów. Był silnie pobudzony, agresywny i wulgarny. Został obezwładniony i zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Podczas rozmowy z kobietą policjanci ustalili, że wspólnie zamieszkujący z nią wnuk od kilku miesięcy znęca się nad nią fizycznie i psychicznie. 25-latek kierował wobec babci groźby pozbawienia życia, jednak dopiero tego wieczoru kobieta zdecydowała się o tym powiadomić służby - dodaje rzeczniczka.

25-latek usłyszał już zarzuty. Na podstawie zgromadzonego materiału prokurator wobec podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Ma także zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Zobacz także: Joński o prekampanii. "Kaczyński wie, że przegra te wybory"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić