Wnuk przeżył katastrofę. Międzynarodowy list gończy za dziadkiem

19

Sąd we Włoszech wydał nakaz międzynarodowy aresztowania Shmuela Pelega. Eitan Biran, jego wnuk, przeżył katastrofę kolejową, w której zginęli rodzice chłopca. Peleg bez wiedzy i zgody nowej opiekunki 6-latka zabrał wnuka i wywiózł do Izraela.

Wnuk przeżył katastrofę. Międzynarodowy list gończy za dziadkiem
Shmuel Peleg (pierwszy od lewej) zabrał swojego wnuka do Izraela. Zrobił to bez zgody i wiedzy jego prawnej opiekunki (Getty Images, 2021 Getty Images)

Eitan Biran był uczestnikiem katastrofy kolejowej, do której doszło w północnych Włoszech w maju. 6-latek przeżył, ale w wypadku zginęli jego rodzice, młodszy brat oraz 11 innych osób.

Dziadek porwał wnuka. Sąd wydał międzynarodowy nakaz aresztowania

Po wypadku opieka nad Eitanem Biranem otrzymała Aya Biran, ciotka chłopca, z którą 6-latek zamieszkał we Włoszech. Shmuel Peleg, dziadek Birana, zdecydował się jednak – bez wiedzy o zgody opiekunki – wywieźć chłopca do Izraela.

Sprawa Eitana Birana trafiła do sądu, który orzekł, że prawo do opieki nad Biranem ma jego ciotka. Jak podaje "Independent", w konsekwencji wydano międzynarodowy nakaz aresztowania seniora.

Zobacz także: Poszukiwana 4-latka z Australii odnaleziona. Policja zatrzymała podejrzanego o uprowadzenie

Nie tylko Shmuel Peleg musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Nakaz aresztowania wydano także w sprawie Gabriela Abutbula Alona, który miał wspierać dziadka 6-latka w uprowadzeniu chłopca.

Z kłopotami prawnymi musi się także liczyć Esther Athen Cohen, była żona Pelega. Kobieta jest podejrzewana o to, że wspólnie z eksmężem zawiozła wnuka do Szwajcarii, skąd polecieli prywatnym samolotem do Tel Awiwu.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić