aktualizacja 

Wojna w Ukrainie. Bezmyślność Rosjan. Ukraińcy informują, co było w workach

Zamiast piaskiem, rosyjscy żołnierze wypełniają worki saletrą amonową. Ta substancja w dużych dawkach powoduje znaczne ryzyko wybuchu. Na zdjęciach z miejscowości Ruśka Łozowa (obwód charkowski) widać, jak worki z saletrą eksplodowały.

Wojna w Ukrainie. Bezmyślność Rosjan. Ukraińcy informują, co było w workach
Rosjanie zamiast piasku używali worków wypełnionych saletrą amonową (Twitter)

Zdjęcie z miejscowości Ruśka Łozowa w obwodzie charkowskim, która jest okupowana przez wojska rosyjskie, udostępnił kanał Bochkala-War na Telegramie. Na fotografiach widać rozerwane worki z dziwną szarą substancją.

Jak tłumaczy autor, jest to saletra amonowa - związek chemiczny, który stosuje się jako uniwersalny nawóz azotowy pod rośliny uprawne. Jednak w dużych ilościach powoduje on znaczne ryzyko eksplozji, czego dowodem są zdjęcia.

Zwykle, aby umocnić swoje pozycje, wykorzystuje się worki wypełnione piaskiem, który nie powoduje żadnego zagrożenia. Rosjanie jednak po raz kolejny popisali się bezmyślnością. Ponadto saletrę amonową należy przechowywać w czystych i suchych budynkach magazynowych o niepalnym podłożu izolującym od wilgoci.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Może podrażnić skórę i oczy

Saletry amonowej nie wolno składować na otwartej przestrzeni ze względu na małą odporność na zmiany temperatury oraz działanie wilgoci i ciepła. Może też negatywnie wpłynąć na przebywających w pobliżu ludzi. W przypadku podrażnienia skórę i oczy należy przemyć dużą ilością wody. Dlatego zaleca się stosować maski przeciwpyłowe i okulary ochronne.

Zobacz także: "Rosja goni resztkami". Mają dość wojny?
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić