Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Wójt adoptował psa. Pięć dni później zwrócił go do schroniska

201
Podziel się:

Do niecodziennej sytuacji doszło w Wielkopolsce. Wójt Żelazkowa adoptował psa ze schroniska. Pięć dni później pracownicy urzędu gminy zwrócili zwierzę do ośrodka.

Wójt adoptował psa. Pięć dni później zwrócił go do schroniska
Wójt Żelazkowa Sylwiusz Jakubowski oddał do schroniska psa adoptowanego 5 dni wcześniej (Facebook)

Sylwiusz Jakubowski zrzekł się psa po pięciu dniach. Wcześniej zapewniał, że chce zapewnić mu opiekę. O sprawie poinformował kierownik schroniska w Kaliszu Jacek Kołata.

W połowie lutego pan wójt przybył w towarzystwie kobiety. Oświadczyli, że mają kotka i chcą wziąć pod opiekę psa. Wierzyliśmy, że może coś z tego wyjdzie – powiedział Kołata.

Sylwiusz Jakubowski adoptował psa. Zrzekł się go po pięciu dniach

Schronisko podpisało z wójtem umowę adopcyjną, informując go o zasadach przyjęcia zwierzęcia. Pracownicy ośrodka zobowiązali się do wizyt poadopcyjnych w miejscu pobytu psa. Na profilu schroniska w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie wójta Żelazkowa z czworonogiem.

Psiak pojechał do nowego domu – napisało schronisko.

Internauci nie byli zadowoleni z obrotu sprawy. Sylwiusz Jakubowski miał być wielokrotnie karany. Pojawiły się więc komentarze, że nie zapewni zwierzęciu odpowiedniego domu.

Pięć dni później szczeniak wrócił do schroniska. Został przywieziony przez pracowników urzędu gminy w Żelazkowie. Oprócz psa dostarczono oświadczenie o zrzeczeniu się opieki nad zwierzęciem podpisane przez Jakubowskiego.

Cieszymy się że piesek wrócił do nas – skomentował kierownik ośrodka dla zwierząt.

Wójt Żelazkowa zrezygnował z adopcji psa. Ma na koncie wyroki sądowe

Sylwiusz Jakubowski dobrze znany jest lokalnej społeczności. Wielokrotnie interweniowała u niego policja. Wójt ma także na koncie kilka wyroków sądowych.

5 lutego 2021 roku Sąd Rejonowy w Kaliszu skazał go na 10 miesięcy prac społecznych w wymiarze 30 godzin miesięcznie. Jednemu z mieszkańców posesji w Borkowie Starym miał grozić pobiciem.

Sylwiusz Jakubowski wcześniej karany był za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Miał także "rażąco lekceważyć porządek prawny" podczas I Kaliskiego Marszu Równości. Oprócz tego miał znieważać funkcjonariuszy publicznych.

Wójt był skazany również za wzywanie strażaków do pożaru, którego nie było. Raz udzielił również ślubu pod wpływem alkoholu. Jakubowski ma na koncie również wyrok za mobbing wobec jednej z pracownic urzędu.

Obejrzyj także: "Najsmutniejszy pies w Polsce" podbił serca internautów. Wciąż czeka na dom

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(201)
Wiesław 58
rok temu
ma na koncie wyroki sądowe, to dlaczego jest wójtem? Czyżby to pisowskie prawo?
huzar
2 lata temu
gmina bogata+ pijany wójt= dziurawe drogi
PO
2 lata temu
z PISU to on na pewno nie jest
ddddd
2 lata temu
nie za bardzo rozumiem. Koleś był wielokrotnie karany a jednak sprawuje urząd wójta? A jednocześnie nie może adoptować psa. Ale może pełnić urząd? WTF?
Pepe
2 lata temu
To jest artysta po pijaku udziela ślubów innym razem pije z biskupem kaliskim za 0,5 żołądkowej z miętą załatwisz w gminie wszystko.
Opolanla
2 lata temu
Zara zaraz czy ten pan to piso wiec? Bo jak z po to już bynie siedział na stołku wujta Osoba karana i piastuje państwowe stanowisko to nawet za komuny nie bywalo, kpina
ask
2 lata temu
Jakim cudem taki osobnik został wójtem? Czas go odwołać. Kto pozwolił mu zaadoptować psa?
xxx
2 lata temu
Czyżby w tej gminie większość to ludzie tęgo nadużywający . Wójt tak wygląda i taki jest !! Co z tymi ludźmi takiego wybierać !!! Boją się ,albo razem często ten tego . A radni są podobni ??? Wprowadzić obowiązkowy alkomat dla wójta w urzędzie !!
Aretta
2 lata temu
To moze warto by bylo zastanowic sie nastepnym razem kogo wybiera sie do wladz
Mar
2 lata temu
wójt na zagrodzie , równy wojewodzie
miki
2 lata temu
Adoptowałem rok temu wariatkę ale kocham ją za to jak wiernie czeka i jak wyprowadza mnie na spacery!!!
agent
2 lata temu
Ten człowiek już od lat 80 ubiegłego wieku bardzo dobrze organizuje sobie stołek najpierw naczelnika teraz wójta tej biednej gminy. i drenuje i drenuje i drenuje.
8787
2 lata temu
Wydaje mi się że to wszystko pomówienia bo naraził się tęczy. Gdyby cokolwiek było prawdą już by dawno leciał z posady na mocy prawa. Już tęcza by się postarała.
taktak
2 lata temu
Zwierzak bardziej ludzki niż wójt.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić