Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
Jan Manicki
|

Efekt koronawirusa. Trzy razy więcej bezdomnych

34
Podziel się:

Moskiewskie schronisko dla bezdomnych Miloserdie zaobserwowało trzykrotny wzrost liczby odwiedzających. Osoby potrzebujące częściej niż zazwyczaj przychodzą na ciepły posiłek czy filiżankę herbaty. Powodem ma być pandemia koronawirusa.

Efekt koronawirusa. Trzy razy więcej bezdomnych
Liczba bezdomnych w Moskwie w ciągu ostatniego roku znacznie wzrosła (Getty Images)

Bezdomni w Moskwie mogą ogrzać się w noclegowni fundacji Miloserdie. Koordynujący pracę przytułku Roman Skorasow twierdzi, że dziennie przychodzi około 300 osób. Mogą one zjeść skromny posiłek oraz wziąć prysznic.

Miniony rok miał duży wpływ na bezdomnych. Od początku pandemii liczba osób odwiedzających schronisko potroiła się. Wynika to z utraty pracy i innych trudności, z którymi borykają się ludzie – ocenił.

Schronisko dla bezdomnych zaobserwowało trzykrotny wzrost liczby odwiedzających

Schronisko zlokalizowane jest na wschód od centrum miasta. To duży ogrzewany namiot, który może pomieścić na raz kilkadziesiąt osób. Miejsce przyciąga najwięcej osób będących w kryzysie właśnie zimą.

Powodem takiego stanu rzeczy jest sroga moskiewska zima i towarzyszące jej niskie temperatury. Schronisko Miłosierdie świadczy także podstawową pomoc medyczną. Można przyjść tam z drobnym urazem, a pracownicy pomogą w leczeniu.

Koronawirus w Rosji. Kryzys dotyka zwykłych obywateli

W Rosji odnotowano dotychczas ponad 4,2 miliona przypadków koronawirusa. W ciągu ostatniej doby zmarło 426 obywateli. W kraju wprowadzono surowe obostrzenia sanitarne.

Najmocniej koronawirus uderzył jednak w gospodarkę. Niektóre firmy zredukowały zatrudnienie bądź całkowicie zawiesiły działalność. Z powodu kryzysu wiele osób straciło pracę, co przykłada się na wzrost bezdomności.

Obejrzyj także: Bezdomni w dobie pandemii. Zdzisław Mac mówi, jak rząd powinen im pomóc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(34)
aha
2 lata temu
A co z polskimi bezdomnymi?czyżby w tym katolickim ,bogobojnym,stojącym bogatymi kościołami kraju już ich nie było?
roman
2 lata temu
podajcie dane z Los Angeles albo NJ
kola
2 lata temu
U nas bezdomni rozdają w Toruniu ferrari, mercedesy... dla tadeusza-bo im się należy!!!
Pustelnik
2 lata temu
Nie myślałem w Rosji takie bogadztwo a tyle biednych.
liczba
2 lata temu
Kolosalna , jak na Moskwę - w porównaniu z N Jorkiem ?
geo
2 lata temu
Znajoma ma kuzynkę w Moskwie. Od początku pandemii wszystko działa sklepy, restauracje, kina, teatry - niczego nie zamknięto, zachorowań w stosunku do liczby ludności nie jest katastrofalnie dużo.
lola
2 lata temu
U ruskich liczycie bezdomnych swoich policzcie
Taka Prawda
2 lata temu
Polska pod wzgledem statystyk COVIDU, ktore sa i tak oszukane w PL-u, ma kilkakrotnie gorsza sytacje niz Rosja czy Bialorus. Na Bialorusi umiera 10 ludzi dziennie a w Polsce 300. Biorac pod uwage populacje to w Polsce powinno to byc 40-tu!
JMJanowski
2 lata temu
Ilość zgonów na kornowirusa jest 3-krotnie mniejsza niż na zwyczajną grypę !
Dzidzia
2 lata temu
W naszym imperium nie ma bezdomnych. Nic o tym nie piszą i nie mówią
daro turysta
2 lata temu
Jedno pytanie. Kto widział rosjanina pracującego fizycznie na zachodzie ???Nikt, bo Rosjanin w Rosji zarobi tyle samo co by zarobił w Niemczech. Zanim mnie pominusujecie, to pojeździjcie sobie po świecie, i wypijcie beczke wódki z normalnymi Rosjanami, co w fabrykach pracują.
zed
2 lata temu
Niestety, niedlugo w Polsce tez liczba bezdomnych wzrosnie. Martwcie sie swoim podworkiem a nie czyjms
Kiki
2 lata temu
Powinniśmy rozmawiać o rosyjskiej biedzie i wynikającym z niej zagrożeniu bezpieczeństwa Polski. Rosja jest pseudo- krajem. spada to krajem i pasożytem żyjącym z podbitych narodów. Jak Putinowi spada to wywołuje wojnę bo rosjanie lubią mieć granice tam gdzie chcą
tak na prawdę...
2 lata temu
efekt kapitalizmu u nich od 91 roku u nas od 89roku wcześniej nie było zjawiska bezdomnośći ale wiadomo nikt tego nie napisze i nie poda do wiadomośći bezdomni od zawsze byli w usa bo tam od zawsze jest kapitalizm ...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić