Wójt ufundował baner z Janem Pawłem II. "Moralny obowiązek"

418
Podziel się:

We wsi Izdebnik zawisł olbrzymi baner z wizerunkiem Jana Pawła II. Pomysłodawcą i fundatorem billboardu był wójt gminy Lanckorona. Jak poinformował w oficjalnym oświadczeniu, to odpowiedź na "nagonkę medialną" na papieża. "Godzenie i szkalowanie w jego dobre imię to godzenie i szkalowanie Polski" - czytamy w komunikacie.

Wójt ufundował baner z Janem Pawłem II. "Moralny obowiązek"
W Izdebnikach pojawił się baner z wizerunkiem Jana Pawła II (Facebook, Gmina Lanckorona)

"Niech żyje Polska i pamięć o wielkim Polaku" - brzmi hasło, które umieszczono na banerze w Izdebniku w powiecie wadowickim. Pokaźnych rozmiarów billboard z wizerunkiem Jana Pawła II stanął przy drodze krajowej nr 52 na trasie Wadowice - Kraków.

Baner z Janem Pawłem II. "Moralny obowiązek"

W związku z pojawieniem się baneru, na profilu gminy Lanckorona na Facebooku opublikowano oświadczenie wójta gminy, Tadeusza Łopaty. Jak dowiadujemy się z komunikatu, to właśnie on wyszedł z inicjatywą stworzenia baneru i opłacił go rzekomo z własnej kieszeni.

W obliczu niesłabnących ataków medialnych na postać naszego rodaka - św. Jana Pawła II, które mają doprowadzić do dyskredytacji jego osoby, nauczania i dziedzictwa jako Wójt Gminy Lanckorona mam moralny obowiązek stanąć po stronie prawdy i swoją postawą pokazać, że stoimy murem za naszym papieżem - czytamy w komunikacie na Facebooku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pomniki papieża usunięte? Posłanka Jachira ma pomysł
Baner ma jasno pokazywać, że jesteśmy wierni nauczaniu Ojca Świętego Jana Pawła II, i że godzenie i szkalowanie w jego dobre imię to godzenie i szkalowanie Polski - naszej Ojczyny, której najwybitniejszym synem był św. Jan Paweł II - wyjaśnił Tadeusz Łopata.

Wójt Gminy Lanckorona zapowiedział, że billboard to dopiera pierwsza z jego inicjatyw "w obronie pamięci o św. Janie Pawle II". Tadeusz Łopata planuje także doprowadzić do podjęcia przez Radę Gminy uchwały w sprawie "obrony pamięci i dobrego imienia św. Jana Pawła II".

Podobną uchwałę przyjęły wcześniej już Rada Powiatu Wadowickiego i Kalwaria Zebrzydowska.

Ponadto wójt organizuje uroczystości upamiętniające Jana Pawła II, które zaplanował na 2 kwietnia - w 18. rocznicę śmierci papieża Polaka.

Szanowni Państwo, zachęcam Was wszystkich do włączenia się w szereg akcji, które będą organizowane pod hasłem "Gmina Lanckorona w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II" - pokażmy, że jesteśmy wspólnotą! - zaapelował Tadeusz Łopata.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić