aktualizacja 

Wpadka posła PiS. Kpił z Hołowni, jego kolega dostał rykoszetem

164

Poseł PiS Przemysław Drabek twierdzi, że Szymon Hołownia ukrywał informację o swoim wykształceniu. Do tych zarzutów odniosła się już kancelaria Sejmu. Sam Drabek najwidoczniej zapomniał natomiast, że jego partyjny kolega znalazł się w podobnej sytuacji.

Wpadka posła PiS. Kpił z Hołowni, jego kolega dostał rykoszetem
Szymon Hołownia (AKPA, Baranowski)

Wykształcenie Szymona Hołowni nie było zawarte w jego biogramie na sejmowej stronie. Ta informacja zamieszczona została dopiero 5 grudnia.

Do sprawy odnosił się poseł PiS Przemysław Drabek. Sugerował on, że to przejaw "nowych standardów" w Sejmie, które - jego zdaniem - polegają na braku transparentności.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Małgorzata Opczowska o ślubie Kasi Cichopek i Macieja Kurzajewskiego

Za pośrednictwem portalu X Drabek zarzucał Hołowni "ukrywanie" informacji o wykształceniu. Jego wpis wywołał bardzo dużo emocji.

Uśmiechy, rotacyjny marszałek wstydzi się swojego braku wykształcenia tak bardzo, że w jego przypadku usunięto tę rubrykę z oficjalnej strony Sejmu? - pisał.

Poseł PiS nawiązał oczywiście do tego, że Hołownia nie ukończył studiów. Obecny marszałek Sejmu podjął się studiowania psychologii w Szkole Wyższej Psychologii w Warszawie, ale nie dotrwał do końca.

Informacje dotyczące posłów zawarte w Systemie Informacyjnym Sejmu są sukcesywnie kompletowane i umieszczane. We wskazanej sprawie początkowo umieszczono niekompletne dane. Nie było to wynikiem intencjonalnego działania pracowników Kancelarii Sejmu, jak również jakichkolwiek wskazań ze strony marszałka. Po stwierdzeniu braków informacje zostały uzupełnione - przekazali przedstawiciele Centrum Informacyjnego Sejmu, cytowani przez Onet.

"Też się wstydzi?"

Dziennikarz portalu natemat.pl Mateusz Przyborowski spostrzegł natomiast, że na stronie Sejmu brakowało nie tylko informacji o wykształceniu Szymona Hołowni. Tak było bowiem również w przypadku posła PiS Pawła Szrota.

Jego biogram zaktualizowano dopiero 6 grudnia. Na ten temat Drabek jednak się nie wypowiedział.

Panie pośle Drabek, pański kolega Paweł Szrot też się wstydzi? - zapytał wymownie Przyborowski.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić