Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Wprowadził Pegasusa. Śmierć dyrektora z CBA

1243
Podziel się:

Tragiczne doniesienia z CBA. Nie żyje dyrektor pionu techniki operacyjnej. Zmarły odpowiadał za wprowadzenie do Polski Pegasusa i jego funkcjonowanie przez trzy lata.

Wprowadził Pegasusa. Śmierć dyrektora z CBA
Zmarł dyrektor z CBA (zdjęcie ilustracyjne) (CBA)

Smutne wieści przekazał portal tvn24.pl. Dyrektor pionu techniki operacyjnej CBA zmarł 17 stycznia. Informacja została potwierdzona przez kilka niezależnych od siebie źródeł. Wśród nich były osoby z bliskiego otoczenia zmarłego - zarówno jego rodzina, jak i współpracownicy z czasów służby.

Zmarł w poniedziałek, chodzi o kwestie zdrowotne. Nie mamy pełnych informacji, bo rodzina nie chce się komunikować z aktualnym kierownictwem CBA – powiedział portalowi tvn24.pl funkcjonariusz, prosząc o zachowanie anonimowości.

Zmarły pełnił w CBA bardzo ważną rolę. Kierował biurem techniki operacyjnej CBA, gdy jesienią 2017 roku został kupiony system Pegasus. Dyrektor odpowiadał za wprowadzenie, testy oraz nadzorował jego funkcjonowanie przez trzy lata.

Odpowiadał za testy systemu, za jego uruchomienie i następnie przez trzy lata nadzorował to, w jaki sposób był on wykorzystywany w codziennej służbie – stwierdził jeden z rozmówców tvn24.pl.

Zmarły kierował pionem techniki operacyjnej od dnia jej powstania. Był wśród pierwszych funkcjonariuszy, których Mariusz Kamiński ściągnął do tworzenia Centralnego Biura Antykorupcyjnego w 2006 roku. Były minister spraw wewnętrznych i poseł opozycji Marek Biernacki stwierdził w rozmowie z tvn24.pl, że dyrektor mógł być jednym z kluczowych świadków, który stanąłby przed komisją śledczą w sprawie Pegasusa.

To mógł być jeden z kluczowych świadków, którzy powinni stanąć przed komisją śledczą, gdy już ona powstanie. Sama komisja nadzwyczajna, która już działa w Senacie, nie ma instrumentów prawnych, by skutecznie wezwać na swoje posiedzenia funkcjonariuszy - ocenił w rozmowie z tvn24.pl były minister spraw wewnętrznych i poseł opozycji Marek Biernacki.

Jak ustalił portal Wirtualna Polska, były funkcjonariusz CBA zmarł na COVID-19.

Zobacz także: Mobbing w Senacie? Nowe informacje. Mamy komentarz z opozycji
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1243)
gość 1
4 miesiące temu
Tutaj nie ma przypadku !
Ende
4 miesiące temu
Umarł biedak tak jak Lepper do dziś nie wie nikt jak to zrobił pewnie miał zamknięte drzwi i brak respiratora
Jasne
4 miesiące temu
Teoria spiskowa proszę sprawdzić w fact checks:)))) oj media jak ludzie pisza takie rzeczy to teoria spiskowa, ale jak media to ok:)
BankPegasus
4 miesiące temu
W tajemniczy sposób znikają Polakom pieniądze z kont w bankach - hakerzy pegazusami robią z pieniędzmi na elektronicznych kontach co chcą. Odkąd w zmowie banki zlikwidowały nie do zhakowania karty zdrapki. Ta zmowa warszawskich banków to największa afera, większa niż AmberGold, GetIn Bank Czarneckiego i NFI. W czasach chaosu znikanie pieniędzy Polaków z elektronicznych kont w bankach zintensyfikuje się Nie po to banki rozszczelniły system zabezpieczeń kont bankowych bezpiecznymi zdrapkami.
Polak
4 miesiące temu
Udusił się biedak z powodu COVID19, pomimo 3krotnego wyszczepienia???? To jak Kostecki co się w łóżku powiesił...
Samoubijstwo
4 miesiące temu
popełnił jak Ś.P. Sławek Petelicki.
mariusz kapit...
4 miesiące temu
ciekawe w jakiej twarzy chodzi
Selekcjoner
4 miesiące temu
Kurde ale Ci ludzie umierają na cvovid nawet Ci z pegasusa, przypadek nie sadzę ale i tak sie nie dowiemy.
Kkk
4 miesiące temu
Wszystkich u władzy, osoby decyzyjne od posłów po samorządowców co się sprzedali,oficerow również pod sciane....
Iwonka
4 miesiące temu
E tam też nie macie swoich problemów mógł się zaszczepić przeciwko COV-19 A mówił p. Prezydent ,,szczepcie się ludzie, szczepcie'' ? I odleciał na tym koniku co ma skrzydełka.
ciemnogrod
4 miesiące temu
A to nie ten sam gość co dal rydzykowi Maybacha i wziął I umarł 😆 😆 😆 ciemnotę wam wciskają jak zawsze z resztą 😆
Gość
4 miesiące temu
Pewnie ostatecznie wyjdzie, że powiesił się w czasie snu jak tamten ostatnio. No, ale grunt, że elektorat dojnej zmiany kupi to tak jak wszystko inne
tadek
4 miesiące temu
I Jeszcze paru innychh tez sprzatna. Pracuja dla systemu i system wylaczy ich.
ciemnogrod
4 miesiące temu
A to nie ten sam gość co dal rydzykowi Maybacha i wziął I umarł 😆 😆 😆 ciemnotę wam wciskają jak zawsze z resztą 😆
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić