Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Wreszcie pożegnamy maseczki. W czwartek ważna decyzja

47
Podziel się:

Obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz już niedługo stanie się wspomnieniem. 6 maja pojawi się rozporządzenie znoszące to obostrzenie.

Wreszcie pożegnamy maseczki. W czwartek ważna decyzja
Zdjęcie poglądowe (Getty Images, Omar Marques)

6 maja pojawi się rozporządzenie, na które czekało wielu Polaków. Zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek ochronnych na świeżym powietrzu. 4 maja został spełniony warunek osiągnięcia maksymalnie 15 zakażeń na 100 tys. mieszkańców, dzięki czemu rządzący mogą dotrzymać danego słowa.

Obowiązek noszenia maseczek przestanie obowiązywać później niż 6 maja. Polacy będą mogli wyjść poza dom bez specjalnego zakrycia ust i nosa dopiero od soboty 15 maja. Zwraca się jednak uwagę na fakt, że wszystkie takie osoby będą musiały zachować dystans co najmniej 1,5 metra od innych.

Nowe rozporządzenie wprowadzi również inne zmiany. Od 8 maja ponownie otwarte zostaną hotele, a od 15 maja będzie można odwiedzić restauracje i bary. Te jak na razie funkcjonować będą w ogródkach. Modyfikacji ulegną również przepisy dotyczące kwarantanny. Będą ją musieli odbyć przyjezdni z takich krajów jak Indie, Brazylia czy RPA.

Zobacz także: "Niech nie opowiadają bzdur!". Fundusz Odbudowy. Barbara Nowacka wzburzona słowami polityków Solidarnej Polski
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(47)
Wojciech
rok temu
We wrześniu powtórka z rozrywki. 15 fala i wariant południowowielkopolski.
ooo
rok temu
ŻADNA pandemia naturalna nie trwała dłużej niż DWA lata. Obecna potrwa dłużej, ponieważ została zaplanowana do celów polityczno-gospodarczych. To właśnie teraz przestępcy z Komisji Europejskiej chcą pozbawić suwerenności kraje w ramach tworzenia ZASOBÓW WŁASNYCH UE, a z mieszkańców zrobić niewolników, którzy nigdy nie spłacą długu, a mogą być obciążeni dodatkowymi podatkami. Również banksterski kartel bankowy tworzy system pełnej kontroli zakupu dóbr i usług, po co im to? Bazując na strachu wielbiciele dr Josefa Mengele przeprowadzają największy eksperyment medyczny kasując przy tym miliardy każdego tygodnia. TAKIE SĄ FAKTY.
gość.
rok temu
A tak się cieszyłam, że moja szpetota zakryta i mniej ludzi na ulicach mdleje :(. Sorry Ludziska, taki mamy klimat.
Nmmm
rok temu
I.kto sprawdzi ten dystans ? Przeciez w sklepie widziałam dzis jak wszyscy maski mieli na brodzie ja mam np wyjść bez maski A ktoś na mnie kaszlnie kichnie ????
Propozycja
rok temu
Niech Duda nadal chodzi w maseczce, bo bez niej wygląda... sami wiecie jak.
realista
rok temu
spadkiem sugerowali się w dni świąteczne , teraz z dnia na dzień liczba zakazeń rośnie
Error 404
rok temu
Ponoć lato będzie tak gorące że będziemy chodzić tylko w maseczkach.
Dyrdek
rok temu
Wirus idzie na wakacje a nam luzują kaganiec.Dziwne , że w tym roku jakoś grypy nie było.
...........
rok temu
Nic nie puszczą, od trzech dni jest wzrost, nie duży, ale jednak...będziemy się bujać z maskami do wakacji!
Mienic
rok temu
Tylko do jesieni bez kagańca .Polacy obudzić się czas. Jeszcze szczepionki bierzcie .Tragedia intelektualna
Sada
rok temu
"stanie się wspomnieniem" - po jakiemu jest to napisane?
Kid Paddle
rok temu
Jaki łaskawy, patrzcie co dał. Tylko ile więcej wolności zabrał i już nie odda... Ciekawe kiedy "znakowanie" czipami społeczeństwa, normalnie jak jak znanego Akwarelysty w ubiegłym wieku.
Obywatel
rok temu
Uwaga niewolnicy, będziecie mogli zdjąć kagańce, ale pamiętajcie że sprowadziliśmy "indyjski wariant" i tylko do października.
~rico
rok temu
Antyszczepionkowcy za młodu byli szczepieni przeciw różnym chorobą. Czy myślicie, że ta głupota, którą rozgłaszają wszem i wobec może być powikłaniem poszczepiennym? Jeśli tak, to zaczynam im wierzyć i jest to nowy paradoks. Paradoks antyszczepionkowca 😂🤣
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić