Wrzucił zdjęcia z grzybobrania. Ten obrazek mówi wszystko

4

Janusz Piechociński to jeden z najpopularniejszych użytkowników portalu X, regularnie dzielący się ciekawymi danymi i swoimi przemyśleniami. Były wicepremier opublikował zdjęcia z grzybobrania jednocześnie zwracając uwagę na suszę, która panuje od kilku tygodni.

Wrzucił zdjęcia z grzybobrania. Ten obrazek mówi wszystko
Piechociński zaprezentował efekty grzybobrania. Narzeka na suszę. (Facebook, Facebook)

Konto Janusza Piechocińskiego na platformie X jest obserwowane przez ponad 200 tysięcy osób. Nic w tym dziwnego, bowiem jest ono skarbnicą wiedzy na różnorodne tematy gospodarcze i rolnicze. Ciekawostki i informacje są przez niego publikowane nawet kilkadziesiąt razy dziennie.

W niedzielę Janusz Piechociński opublikował zdjęcie efektów grzybobrania w powiecie piaseczyńskim. Niestety, nie są one zbyt okazałe - były wicepremier i polityk PSL zaprezentował na fotografii trzy niewielkie osobniki.

Oczywiście należy pamiętać, że maj to miesiąc poza sezonem na grzyby, więc każde znalezisko to spore osiągnięcie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Grzybów w lasach nie ma. Deszcze wcale nie pomogły

Piechociński zwraca uwagę na brak deszczu. To spory problem

Jednocześnie jednak Piechociński zwrócił uwagę na fatalną sytuację związaną z brakiem opadów. Na brak deszczu narzekają nie tylko rolnicy, ale także miłośnicy grzybów, czemu polityk dał wyraz w krótkim opisie:

Grzybomaniacy czekają na obfity DESZCZ.

Uwagę internautów zwróciły także popękane kapelusze zebranych grzybów. To oczywiście efekt zbyt małej ilości opadów - również Piechociński stwierdził, że w lasach panuje "suchość koszmarna".

Fatalną sytuację hydrologiczną w polskich lasach potwierdzają specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jak wynika z raportu opublikowanego przez synoptyków, są w Polsce miejsca, w których opad deszczu nie występował nawet od trzech tygodni. Aktualny stan suszy glebowej już wkrótce może się przerodzić w suszę hydrologiczną.

Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić