Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
ESO
|

Donald Tusk wydał oświadczenie. Chodzi o jego majątek. "Zabrakło mi jednej rzeczy"

118
Podziel się

Donald Tusk wydał oświadczenie w związku z publikacją artykułu Wirtualnej Polski dotyczącego przepisania majątku na żonę. - Moja rodzina oraz żona Gosia odczuwali zagrożenie związane z tą nieustającą nagonką i zorganizowanym polowaniem na mnie z powodów politycznych przez rząd PiS - tłumaczy były premier.

Donald Tusk wydał oświadczenie. Chodzi o jego majątek. "Zabrakło mi jednej rzeczy"
Donald Tusk. (Twitter.com)

Wirtualna Polska prześwietliła majątek Donalda Tuska. Dziennikarze WP Szymon Jadczak i Patryk Słowik ustalili, że były szef Rady Europejskiej wszystkie nieruchomości przepisał na żonę.

W sobotę 7 sierpnia, czyli dzień po publikacji artykułu, Donald Tusk wydał oświadczenie w tej sprawie, tłumacząc, dlaczego tak zrobił.

Tak, podjęliśmy tę decyzję kilka lat temu. Moja rodzina oraz żona Gosia odczuwali zagrożenie związane z tą nieustającą nagonką i zorganizowanym polowaniem na mnie z powodów politycznych przez rząd PiS. Absolutnie rozumiałem poczucie tego zagrożenia - tlumaczy były premier.

Donald Tusk zaznaczył, że "jedyną intencją tej decyzji było bezpieczeństwo mojej rodziny, a nie ukrycie czegokolwiek. Dane dotyczące naszej własności i nieruchomości nie zmieniły się od 20 lat, były wielokrotnie publikowane w moich oświadczeniach majątkowych i we wszystkich możliwych mediach w Polsce" - słyszymy w oświadczeniu.

Były premier podkreślił, że jego mieszkanie w Sopocie ma 66 metrów kwadratowych, a nie 86. Tusk dodał również, że źle się czuje z tym, że porównano go z premierem Matuszem Morawieckim.

To, co mnie uderzyło, to niesprawiedliwe porównanie z premierem Morawieckim i jego decyzją. On przepisał majątek na żonę zanim wypełnił oświadczenie majątkowe tylko po to, żeby opinia publiczna nie dowiedziała się o sposobach zdobycia tego majątku i jego charakterze - tłumaczy były premier w oświadczeniu.
Zawsze zarabiałem w życiu w sposób niezwykle przejrzysty. Wszystkie pieniądze, jakie zarobiliśmy, to są moje wynagrodzenia i honoraria za książkę. Nie spekulowałem gruntami, nie kupiłem działki po zaniżonej cenie od biskupa, nie manewrowałem jakiś kredytowych dziwnych działań - podkreśla Donald Tusk.

Na koniec wypowiedzi Donald Tusk życzył wszystkim dziennikarzom pełnej niezależności i wnikliwości w śledztwach dziennikarskich.

Do oświadczenia Donalda Tuska odnieśli się już na Twitterze Szymon Jadczak i Patryk Słowik - autorzy artykułu opublikowanego w WP.

Jednej rzeczy mi zabrakło w tym oświadczeniu. Dlaczego Donald Tusk cztery razy nie odpowiedział na pytania dziennikarzy WP? - napisał na Twitterze.
Zobacz także: Donald Tusk ponownie na scenie politycznej. „Nie jest tak różowo”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(118)
oooo
5 miesięcy temu
gdyby to były legalne pieniądze to bo nie przepisywał na gośke.........
pies UBcki
5 miesięcy temu
To musi zbadać komisja wenecka i KE prawdoPOdobnie już jadą do POlski, Donald na POlecenie swojej pani kanclerz ma czuwać i wywąchać spisek
Narodowiec
6 miesięcy temu
Kase powinien przepisac na Jozefa Bonka - literowka uzyta specjalnie, dziwne ze nie przepisal..
Gytia
6 miesięcy temu
Tusk nieudolnie próbuje zrobić z siebie męczennika... Ale ludzie pamiętają.
Tusk
6 miesięcy temu
degrengolada, najgorsze co nas mogło spotakać po 2 wojnie światowej
gosc000
6 miesięcy temu
Ale kit.
wow
6 miesięcy temu
Tłumaczenia kłamliwe jak zwykle. Nie bardzo rozumiem, w czym przepisanie majątku na żonę miało jej pomóc poczuć się bezpieczniej. No chyba, że obawiała się, że ją zostawi dla innej bez zabezpieczenia finansowego...Obojętnie z której partii, jedno mają wspólne, zawsze kłamią!
Robson
6 miesięcy temu
Trybunał Stanu dla Tuska !!!!!!!!
zakopane
6 miesięcy temu
Oddaj złoto
zakopane
6 miesięcy temu
Oddaj złoto
Tom
6 miesięcy temu
Na miejscu PiSu to pod trybunał tego Tuska za zdradę Ojczyzny ciekawe dlaczego nic PiS nie robi w tym kierunku . Przecież on nie przyszedł po to aby ratować Polskę tylko całkowicie podzielić zrujnować nikt tego nie widzi
Kim
6 miesięcy temu
Nowak przecież okaże się że jest pokrzywdzony a nie oskarżony . Ktoś tu tak napisał bez komentarza ludzie ocenili ta Partie PO tylko kombinatorów i złodziei jest i takich co przepisują majątki na żonę boi się ten kto kradnie uczciwy nic nie musi proste
Oni
6 miesięcy temu
Wina Kaczyńskiego i tak końca nie widać tej nienawiści a jeszcze śmieje się z Publicznej tv jak w TVN 24 mowa nienawiści przeciwko PiS gdzie jest program Tusk pytam się jak chcecie zmienić Polskę ??????
nie komunie
6 miesięcy temu
a czemu tu nikt nie czepia a obajtka,niedluga czla polska bedzie w rekach jego i rodzinki.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić