Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NB
|

Jędraszewski uderza w Tuska. Mówił o kobiecie i rodzinie

934
Podziel się

Podczas mszy rozpoczynającej pielgrzymkę na Jasną Górę arcybiskup Marek Jędraszewski przywołał słowa Donalda Tuska. Odnosząc się do wypowiedzi polityka, apelował, by wierni "myśleli po Bożemu".

Jędraszewski uderza w Tuska. Mówił o kobiecie i rodzinie
Abp Jędraszewski komentuje słowa Tuska (PAP, Łukasz Gągulski)
bEJSUEBN

W katedrze na Wawelu odbyła się Msza św. na rozpoczęcie 41. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę. Uczestniczył w niej metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski.

Duchowny podkreślił, że "potrzebne jest nam dzisiaj trzeźwe myślenie o najważniejszych sprawach". Wskazywał na godność człowieka, która wynika z faktu, że został stworzony na Boży obraz i podobieństwo.

bEJSUEBP
Z tym wiąże się trzeźwe, czyli w prawdzie, myślenie o tym, kim jest kobieta, kim jest mężczyzna, co znaczy małżeństwo i rodzina, co znaczy miłość małżeńska i rodzinna będąca fundamentem trwałości narodu - powiedział cytowany przez Katolicką Agencję Informacyjną.

Arcybiskup Jędraszewski odniósł się do słów Donalda Tuska

W czasie mszy abp Jędraszewski przywołał słowa Donalda Tuska wypowiedziane 4 sierpnia w Nakle. "Musimy podjąć działania, żeby polska kobieta miała poczucie, że jest równoprawna, że macierzyństwo nie zamieni ją w niewolnicę" - mówił polityk.

Nie pamiętam, żeby takie słowa padały publicznie, mówiące tak o godności kobiety, o godności macierzyństwa, o rodzinie, która na miłości rodzicielskiej i macierzyńskiej zwłaszcza się buduje - skomentował metropolita krakowski.
bEJSUEBV

Jędraszewski przywołał również inną wypowiedź Tuska, że "rodzina bez dzieci to rodzina tania dla państwa". Duchowny stwierdził, że jest to myślenie czysto ludzkie, w kategoriach pieniądza i bieżącego czasu i zachęcał wiernych, aby "myśleli po Bożemu".

Abyśmy nie ulegli myśleniu tylko na sposób ludzki, gdzie się liczy tylko pieniądz i zysk, a gdzie nie ma miejsca na Boga. Módlcie się, żeby nasza ojczyzna budowała na Bogu, bo tylko wtedy się ostanie - apelował do pielgrzymów.

Zobacz także: Donald Tusk ponownie na scenie politycznej. „Nie jest tak różowo”

bEJSUEBW
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJSUECq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(934)
Wierzący
2 miesiące temu
Chwila, chwila panie Jędraszewski!!! "W kategoriach pieniądza", ktoś całkiem, ale to całkiem inny...
Halina
3 miesiące temu
Ubóstwo i cnota w kosciele wolne żarty
Coś czuję
3 miesiące temu
Że jędrula będzie 2 ukrzyżowanym i to przez słuchaczy politycznych agitacji z ambony.
bEJSUECr
Mic
3 miesiące temu
Władza pieniądze molestowanie mordowanie dzieci w Kanadzie 1000 ponad szczątków dzieci znalezionych na kościelnych terenach uśmiercanie noworodki w Irlandii w dokumencie "Zrabowana wolność człowieka" dostępne w Internecie (film) można się dowiedzieć więcej na temat sposobów wprowadzania hipnotycznej gry w społeczeństwie za zabicie zwierzęcia dostaniesz karę więzienia a za dzieciaków nic im nie grozi pozdrawiam życząc uwolnienia się z hipnotyczne gry wypaczona i organizacji która ciągle grabi narody
ojej
3 miesiące temu
TUSK JAK NIC NIE MÓWI TO JEST DO AKCEPTOWANIA ale jak cos powie to przepadł --zero , ludzie to człowiek wyrwany z rzeczywistości albo dużo mu za to płacą ???odnoszę wrażenie ,że na niczym się nie zna i tylko mówi gut , tak, ok --no straszna sprawa
No tak.
3 miesiące temu
Problem w tym, że uznali sobie zamach na JP II za wypełnienie objawienia fatimskiego. A to jeszcze wszystko przed nami. Ale wkrótce. Bardzo niedługo.
Macienty666
3 miesiące temu
Żyjemy w kraju gdzie na kościół państwo daje miliony a no leczenie,operacje i rehabilitację dzieci trzeba zbierać nakrętki !! To nie jest normalne!! Wprowadzając do szkół zamiast religii i nadmiaru historii wychowanie seksualne i podstawy ekonomii od najmłodszych lat mieli byśmy za 15 lat świadome młode społeczeństwo !
Paweł B
3 miesiące temu
Czy Małgorzata Tusk zadowolona jest ze słów męża o 20 letniej udręce
Malgorzata
3 miesiące temu
Oczywiście. Niech się mieszają do polityki. Mówię o kościele. Bo gdyby się nie mieszali toby Polski kie buło na mapach dawno. Poczytajcie trochę a nie ślepo brniecie za mediami. Fakt i tu i tu kumoterztwo jest i będzie. Jednak ideałów nie ma a moralność i Polskość musi trwać niezależnie od "Pudli Niemieckich"
Winicjusz(5)
3 miesiące temu
Powinni go związać w kaftan bezpieczeństwa i odseparować w pomieszczeniu bez klamek, bo szkodzi ewidentnie społeczeństwu
Ryszard
3 miesiące temu
Proponuję nie dawać pieniędzy na Kościół Katolicki w żadnej formie, bo pieniądze powodują grzech. Proszę za to o modlitwę za Kościół dwa razy dziennie czyli to, co możemy dać najlepszego. Zobaczmy jak wielka jest siła modlitwy!!!
emerytka
3 miesiące temu
Polscy Biskupi to jakiś klan który nie ma nic wspólnego z wiarą, miłością a przede wszystkim z cnota i ubóstwem.
Stefan
3 miesiące temu
Lepiej jak Jędraszewski będzie modlił się za Naród niż politykował bo właśnie przez to jest coraz mniej ludzi w kościołach.
bEJSUECj
Ciekawy
3 miesiące temu
Te, Jędraszewski! A skąd ty wiesz jak myśli Bóg?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić