Jędraszewski uderza w Tuska. Mówił o kobiecie i rodzinie

1423

Podczas mszy rozpoczynającej pielgrzymkę na Jasną Górę arcybiskup Marek Jędraszewski przywołał słowa Donalda Tuska. Odnosząc się do wypowiedzi polityka, apelował, by wierni "myśleli po Bożemu".

Jędraszewski uderza w Tuska. Mówił o kobiecie i rodzinie
Abp Jędraszewski komentuje słowa Tuska (PAP, Łukasz Gągulski)

W katedrze na Wawelu odbyła się Msza św. na rozpoczęcie 41. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę. Uczestniczył w niej metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski.

Duchowny podkreślił, że "potrzebne jest nam dzisiaj trzeźwe myślenie o najważniejszych sprawach". Wskazywał na godność człowieka, która wynika z faktu, że został stworzony na Boży obraz i podobieństwo.

Z tym wiąże się trzeźwe, czyli w prawdzie, myślenie o tym, kim jest kobieta, kim jest mężczyzna, co znaczy małżeństwo i rodzina, co znaczy miłość małżeńska i rodzinna będąca fundamentem trwałości narodu - powiedział cytowany przez Katolicką Agencję Informacyjną.

Arcybiskup Jędraszewski odniósł się do słów Donalda Tuska

W czasie mszy abp Jędraszewski przywołał słowa Donalda Tuska wypowiedziane 4 sierpnia w Nakle. "Musimy podjąć działania, żeby polska kobieta miała poczucie, że jest równoprawna, że macierzyństwo nie zamieni ją w niewolnicę" - mówił polityk.

Nie pamiętam, żeby takie słowa padały publicznie, mówiące tak o godności kobiety, o godności macierzyństwa, o rodzinie, która na miłości rodzicielskiej i macierzyńskiej zwłaszcza się buduje - skomentował metropolita krakowski.

Jędraszewski przywołał również inną wypowiedź Tuska, że "rodzina bez dzieci to rodzina tania dla państwa". Duchowny stwierdził, że jest to myślenie czysto ludzkie, w kategoriach pieniądza i bieżącego czasu i zachęcał wiernych, aby "myśleli po Bożemu".

Abyśmy nie ulegli myśleniu tylko na sposób ludzki, gdzie się liczy tylko pieniądz i zysk, a gdzie nie ma miejsca na Boga. Módlcie się, żeby nasza ojczyzna budowała na Bogu, bo tylko wtedy się ostanie - apelował do pielgrzymów.

Zobacz także: Donald Tusk ponownie na scenie politycznej. „Nie jest tak różowo”

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić