Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
NB
|

Donald Tusk mówił o Kościele i rodzinie. Telewizja Trwam i Radio Maryja odpowiadają

293
Podziel się:

Ostatnie wypowiedzi Donalda Tuska wywołały spore kontrowersje. Lider PO mówił, że urodzenie dziecka jest często dla kobiety udręką i że państwo nie powinno finansować Kościoła. Na jego słowa zareagowały media Tadeusza Rydzyka - Telewizja Trwam oraz Radio Maryja.

Donald Tusk mówił o Kościele i rodzinie. Telewizja Trwam i Radio Maryja odpowiadają
Katolickie media odpowiadają Tuskowi (PAP)

W środę Donald Tusk odwiedził Nakle nad Notecią. Z jego ust padły słowa dotyczące macierzyństwa, które wywołały sporo kontrowersji.

Urodzenie dziecka, już nie mówiąc o dwójce, trójce, czwórce – to jest demograficznie fajna rzecz, ale dla kobiety, jakże często, to jest udręka na najbliższe 20 lat życia - powiedział.

Z kolei w czasie internetowego czatu Donald Tusk zabrał głos na temat Kościoła. Podkreślił, że państwo nie powinno go finansować, a krzyże powinny zniknąć ze szkół i urzędów.

Musimy skończyć z przenikaniem się władzy kościelnej i państwowej, z finansowaniem z budżetu państwa. Czas najwyższy, aby wierni wzięli na siebie odpowiedzialność za Kościół - to bardzo przysłuży się Kościołowi. Im mniej władzy i państwowych pieniędzy, tym lepiej dla tego prawdziwego Kościoła. Z całych sił będę pracował nad rozdziałem państwa i Kościoła - zaznaczył.
Bardzo chciałbym, żeby tym miejscem, gdzie wszyscy ci, którzy wierzą mogli się spotkać w spokoju i wzajemnym zaufaniu, były kościoły, a nie urzędy publiczne czy szkoły. (...) Miejsca publiczne, czy to jest Sejm, czy to jest szkoła, powinny być wolne od symboliki religijnej - dodał.

Telewizja Trwam zareagowała na słowa Donalda Tuska

Słowa Donalda Tuska wywołały lawinę komentarzy. W piątek wieczorem w Telewizji Trwam pokazano materiał odnoszący się do wypowiedzi lidera PO. Zatytułowano go "Ukłon w stronę Lewicy?". Pojawił się on również na stronie Radia Maryja.

Jego ataki na macierzyństwo to nic innego jak przejaw oszalałej ideologii, którą dzisiaj próbuje się wciskać nie tylko Polakom, ale i Europejczykom, czyli odrzucenia rodziny rozumianej jako związek kobiety i mężczyzny. To dzisiaj próbuje się karać Węgrów za to, że wpisali do konstytucji, iż kobieta jest matką, a mężczyzna ojcem. Jak rozumiem, dla Donalda Tuska to też jest drażniące - mówił Telewizji Trwam europoseł PiS, Joachim Brudziński.
Jest w nim tyle irracjonalnej i niewytłumaczalnej agresji, niechęci wobec tego, co dla Polaków jest najświętsze. Za poetą można powtórzyć, że tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską a Polak Polakiem - dodał.

Telewizja Trwam zacytowała także wpis Przemysława Czarnka na Twitterze, który odnosił się do wypowiedzi Tuska o usunięciu krzyży. W materiale głos zabrał socjolog dr Jakub Koper.

Na szczęście w Polsce mamy wolność religijną i to rodzice wraz z dyrekcją decydują, czy w szkole są i jakie są symbole religijne, zresztą zgodnie z orzecznictwem ETPC i polskich sądów. Wolność, a nie dyktaturę lewactwa i ateizmu jak na Zachodzie - skomentował minister edukacji i nauki.

.

To, co mówi przewodniczący Tusk, wyraźnie wydaje się być dryfem w stronę lewicy, ponieważ chodzi o to, aby w tej chwili jak najbardziej osłabić rząd Zjednoczonej Prawicy. Kluczem do tego jest koalicja wszystkich ugrupowań, od ekstremalnej prawej strony do ekstremalnej lewej strony - powiedział socjolog, dr Jakub Koper.
Zobacz także: Ukłon w stronę Lewicy?

Zobacz także: Czarnek ostro krytykuje lekarza z Rady Medycznej ds. COVID-19. „To są insynuacje”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(293)
Mac
9 miesięcy temu
W swioch lpwach ale dobrze powiedzial
hej..
10 miesięcy temu
pracuje dla tego kto mu płaci i mówi co każą -- powinien nie wchodzić do polskiej polityki bo nie dla POLSKI pracuje zobowiązany unijnymi umowami , unia twór gospodarczy i nie powinna w politykę się mieszać a już nie wciskać ideologię na siłę krajom bo te maja swoje konstytucje i swoich wyborców wobec których to maja zobowiązania wyborcze , unia nie jest nowoczesna to stary grzyb i ideologia z homoseksualizmem nie jest nowoczesnością bo już PLATON pisał ,znaczy przeżytek ale ciągle trwa bo nikt nikomu do łóżek nie zagląda , lobbyści smarują to jadą , bo aborcja , zmiana płci , eutanazja to wielki kasowy biznes i jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze o pieniądze , nikt nie dba o społeczeństwa , one nikogo w unii nie obchodzi , im mniej ich tym lepiej , elity się liczą --TAM GDZIE NIE MA BOGA TAM NIE MA GRZECHU I MOŻNA WSZYSTKO LUDZIOM WCISNĄ I TAK SIE DZIEJE , TO NIE JEST NOWOCZESNOŚC TYLKO NOWOCZESNE NIEWOLNICTWO WPROWADZAJA BOGACZE BY DOIĆ SPOŁECZEŃSTWO I TAK JUŻ ZUBOŻONE , W UNII NIE MA WCALE TAK DOBRZE , ELITY BRYLUJA W BOGACTWIE A NORMALNI ZACISKAJĄ PASA I NIE WOLNO NIC MÓWIĆ , TE DEMONSTRACJE TO NIE Z DOBROBYTU A Z NEDZY WYCHODZĄ NA ULICE , BYŁAM WIDZIAŁAM , MIODU NIE MA --obiektywna ocena , SZKODA ,ŻE TAM JUŻ TAK TRUDNO O DEMOKRACJĘ JEST , IDEOLOGIA NIE JEST DEMOKRATYCZNA --PAMIETAJCIE , MY WIEMY BO SOWIECKĄ IDEOLOGIE PRZEZYLIŚMY I 50 LAT WALCZYLIŚMY , WIELE UMARŁO ZAMIN WYPEDZILIŚMY SOWIETÓW Z KRAJU , TERAZ NAM TUSK KOLEJNĄ IDEOLOGIE WCISKA RAZEM Z TĄ SWOJĄ UNIĄ , MOŻE CZAS POWIEDZIEĆ ,ŻE TO NIE NOWOCZESNOŚC TYLKO COFNIĘCIE SPOŁECZEŃSTW W LATA POCZĄDKÓW BUDOWANIA SIĘ CYWILIZACJI -- UCZYĆ SIĘ TRZEBA TO DOWIECIE SIE ,ŻE PRAWDĘ PISZE -- pozdrawiam wszystkich bo POLACY TO JEDNA RODZINA I NIECH POLITYKA NIE SZKODZI JEDNOŚCI , A TUSK NA DŁUGIE WAKACJE HONOROWO POWINIEN WYJECHAC I PRZEMYŚLEĆ CO MÓWI I PRZEPROSIĆ , CZAS TEŻ ZACZĄC SIĘ LECZYĆ BO CHOROBY SIE NIE UKRYJE --ZAPEWNIAM ,ZE WIDAĆ JEDNOSTKE CHOROBOWĄ .
el-ka
10 miesięcy temu
Niech Ci, którzy deklarują się jako katolicy sami utrzymują Kościół. Wprowadzić podatek na ten cel. Tylko na wjazd na cmentarzu w celu zamontowania nagrobka trzeba było zapłacić 200 zł. Tylko za otwarcie bramy.
el-ka
10 miesięcy temu
Kaczyński do podeszwy butów Tuskowi niedorasta. Dlaczego Tusk chodzi swobodnie,A Kaczyński musi mieć obstawa przez 24 godziny na dobę. Ile jego obstawa kosztuje podatnika. Kaczyński zniewala ten kraj. Przypomnijcie słowa ojca Kaczynskich.
el-ka
10 miesięcy temu
Miejsce dla krzyży jest w kościele,nie w państwowych instytucjach. Jest w końcu rozdział kościoła od państwa gwarantynowany konstytucja,czy nie?A tak zapomniałam, konstytucję zniszczyli. Kto chce chodzi do kościoła. Nikt nikomu niczego nie zabrania. Nikt nikogo nie potempia za to że chodzi do kościoła lub nie chodzi.
EryxX
10 miesięcy temu
Oceniając sytuację zupełnie obiektywnie, należy stwierdzić, że pustka intelektualna, a zarazem programowa jego i jego partii poraża. Biorąc choćby pod uwagę fakt zajęcia zaraz po powrocie z Brukseli stanowiska w tak kontrowersyjnej i jednocześnie nieistotnej gospodarczo sprawie oraz fakt, iż za czasów PRL-u był jednak po właściwej stronie, a później angażował się w inicjatywy prawicowe i centro-prawicowe, ta nagła zmiana narracji na czysto lewacką, uderzającą w wiarę, Kościół lub okazującą wsparcie dla patologii ideologicznej lgbt, przyprawia autentycznie o wymioty. Szacunku w tym momencie zero, a do odczucia czystej pogardy niewiele już brakuje.
el-ka
10 miesięcy temu
Sama prawda. Moi dwaj wujkowie przesiedzieli w celi smierci 10 lat za walkę o wolną Polskę.Dopiero amnestia ich uwolnila .Trudno było podnieść im się z tej traumy.
el-ka
10 miesięcy temu
Krytykują Tuska,który uczciwie zarabiał pracując ciężko od młodych lat. A jak były nieudolny minister zdrowia od szemrnych interesow przepisał majatek na żonę,to nie bylo larum.
el-ka
10 miesięcy temu
Nie ma żadnej nagonki na Kościół. Ci co chodzą,nie doznają żadnych przykrości. Kto chce to chodzi,kto nie chce nie chodzi. Nie róbcie sztucznego podziału ludzi.
POLAK
10 miesięcy temu
91% Polaków chce rozwiązania funduszu kościelnego i rozdziału państwo kościół tylko 7% chce utrzymywać kościół reszta niema zdania. To koniec czarnej mafii w Polsce, brawo Polacy
Eeeeeee
10 miesięcy temu
Czemu jest teraz taka mocna nagonka na Kościół. Raptem w ciągu kilku ostatnich lat jest tak źle ludziom z Bogiem !!!
?????
10 miesięcy temu
Macierzyństwo to udręka !?!? Współczuję dzieciom Tuska , były dla rodziców udręką . On jest kompletnie oszalał .
?????
10 miesięcy temu
Macierzyństwo to udręka !?!? Współczuję dzieciom Tuska , były dla rodziców udręką . On jest kompletnie oszalał .
POLAK Apostat...
10 miesięcy temu
Dając na kościół tace itp utrzymujesz takie tfory jak Legiony Chrystusa :) proponuję tym co tak bardzo chcą nadal utrzymywać kościół żeby wysłali na wakacje na 2 tygodnie swoje własne dzieci do takiej kościelnej instytucji jak Legiony Chrystusa :) skoro gwałt i morderstwa na dzieciach wam nie przeszkadzają w imię Boga :) To dajcie im własne dzieci
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić