Jan Manicki
Jan Manicki| 

Kot zaatakował pilota. Samolot musiał awaryjnie lądować

132

Do niecodziennego zdarzenia doszło na pokładzie sudańskich linii lotniczych. Rozzłoszczony kot dostał się do kokpitu samolotu i zaatakował pilota. Maszyna musiała zawrócić na lotnisko w Chartumie.

Kot zaatakował pilota. Samolot musiał awaryjnie lądować
Kot zaatakował pilota sudańskich linii lotniczych (Pexels, Getty Images, Bret Sayles)

Środowy lot sudańskich linii Tarco do Dohy w Katarze przebiegał na początku zgodnie z planem. Po około 30 minutach od startu do kokpitu samolotu dostał się jednak nieproszony gość. Jak podaje lokalna gazeta "Al-Sudani", problematycznym pasażerem okazał się kot.

Samolot musiał awaryjnie lądować. Pilota zaatakował kot

Kot najwyraźniej nie był wielkim fanem latania samolotem. Zaczął zachowywać się agresywnie i zaatakował załogę. Próby uspokojenia zwierzęcia nie przyniosły rezultatu i piloci byli zmuszeni do zawrócenia do stolicy Sudanu.

Lokalne media podają, że samolot przez noc stał w hangarze na lotnisku w Chartumie. Pasażer na gapę miał dostać się do środka najprawdopodobniej podczas przeglądu technicznego. Kot ukrył się w kabinie i zaskoczył pilotów dopiero po starcie.

Kot podrapał pilota. To nie pierwszy taki przypadek

Choć sytuacja może wydawać się niezwykła, nie jest to wcale pierwsza tego typu historia. W 2004 roku belgijski samolot pasażerski z 62 osobami na pokładzie został zmuszony do awaryjnego lądowania w Brukseli. Przyczyną był kot przewożony przez jednego z pasażerów.

Zwierzę wydostało się z klatki i zakradło do kokpitu w momencie, kiedy pilotom podawano jedzenie. Kot miał stać się "bardzo agresywny" i podrapać jednego z pilotów. Doprowadziło do awaryjnego lądowania.

To jednak nie jedyny przypadek próby "porwania" samolotu przez kota. W 2013 roku pilot samolotu lecącego z Rijadu w Arabii Saudyjskiej do Hongkongu także został zaatakowany przez futrzastego napastnika. Przypłacił to kilkoma poważnymi zadrapaniami.

Obejrzyj także: Kot na masce auta. Bezcenna reakcja na próbę przegonienia

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić