Wstrząsające sceny na dworcu w Warszawie. Ochrona w akcji

1754

Na Dworcu Centralnym w Warszawie doszło do rasistowskiego incydentu. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie ze zdarzenia. Na filmie widać, jak jeden z podróżnych obrażany jest przez pracowników firmy ochroniarskiej ze względu na swoje pochodzenie.

Wstrząsające sceny na dworcu w Warszawie. Ochrona w akcji
Ochroniarze na Dworcu Centralnym w Warszawie zaatakowali podróżnego pochodzącego z Białorusi (Facebook)

Ochroniarze na warszawskim Dworcu Centralnym w rasistowski sposób zaatakowali jednego z podróżnych. Zaczęli obrażać go ze względu na jego wschodni akcent. Film ze zdarzenia zamieścił na Facebooku prezes Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Konrad Dulkowski.

"Przez antresolę cię wyp… zaraz". Rasistowski incydent na Dworcu Centralnym

Nagranie, które pojawiło się w mediach społecznościowych, jest szokujące. Ochroniarze z pogardą traktują jednego z podróżnych pochodzącego zza naszej wschodniej granicy. Mężczyzna nagrał ich agresję telefonem.

Na filmie widać, jak jeden z ochroniarzy podchodzi do podróżnego na odległość kilku centymetrów, próbując go wystraszyć. Każe mu "iść na pociąg". W tym momencie włącza się drugi ochroniarz.

Przez antresolę cię wyp… zaraz – zwraca się do podróżnego.

Autor nagrania nie może uwierzyć własnym uszom. Po chwili padają jednak jeszcze cięższe słowa. – Idź stąd ukraińska k…, szmaciarzu – mówi ochroniarz.

Obrażany mężczyzna natychmiast reaguje na te słowa. Podkreśla, że jest obywatelem Polski. To nie zmienia jednak podejścia ochroniarzy.

Ty jesteś obywatelem Polski? Ty i Polska? Weź się wal na łeb – rzuca jeden z nich.

W tym momencie podróżny prosi ochroniarza o numer identyfikacyjny. Do sytuacji włącza się także kobieta, który prosi pracownika dworca, żeby się uspokoił. – Dzwoń na policję, czemu nie dzwonisz? – rzuca ironicznie ochroniarz.

Uwaga! Poniższe nagranie zawiera wulgaryzmy.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Ochroniarze zaatakowali podróżnego ze Wschodu. Internauci są wściekli

Jak poinformował Konrad Dulkiewicz, pokrzywdzony mężczyzna pochodzi z Białorusi. Zgodnie z tym, co mówił na nagraniu, ma posiadać polskie obywatelstwo. OMZRiK zaoferował mu już swoją pomoc prawną.

Pod filmem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Internauci są oburzeni postawą ochroniarzy. Podkreślają, że takie zachowanie jest niedopuszczalne.

Zachowanie ochrony jest karygodne. To są niewychowane buraki – napisał jeden z komentujących.

Niektórzy zwrócili uwagę, że nie ma znaczenia, jakie ktoś ma obywatelstwo. Szacunek bowiem należy się każdemu. – Nic bardziej plugawego już chyba dzisiaj nie zobaczę, a za kilkanaście minut będę przechodził koło śmietnika, dawno nieodwiedzanego przez śmieciarkę – napisał inny internauta.

Jedna z osób odniosła się także do tego, że Polacy kiedyś również masowo wyjeżdżali za granicę. – Tego już nie pamiętamy, że też byliśmy zza wschodniej granicy. Dlatego takie osoby jak ci pseudo ochroniarze powinni natychmiast stracić pracę i stanąć przed sądem – napisała.

Obejrzyj także: Mężczyzna twierdzi, że został pobity przez policję we własnym domu

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić