aktualizacja 

Wstrząsające. To robił Ingebrigt G. przed zabójstwem mamy 5-letniej Mii

99

Nie milkną echa morderstwa, do którego doszło w sobotę w Oświęcimiu. Norwescy dziennikarze ustalili, że Ingebrigt G. krótko przed zdarzeniem wybrał się z byłą partnerką Pamelą Sz. oraz ich 5-letnią córką Mią na plac zabaw. Rodzina miała zrobić tam sobie pamiątkowe zdjęcie. 25-latek wysłał je nawet do swojej rodziny. Kilkanaście godzin później Norweg brutalnie zamordował 26-latkę z Polski.

Wstrząsające. To robił Ingebrigt G. przed zabójstwem mamy 5-letniej Mii
25-letni Igebrigt G. najprawdopodobniej zamordował swoją byłą partnerkę z Polski Pamelę Sz. (Facebook, PAP, Tomasz Wiktor)

Sprawa morderstwa w Oświęcimiu (woj. małopolskie) wstrząsnęła opinią publiczną w Polsce oraz Norwegii. RMF FM podaje, że norweskie media ustaliły przebieg wydarzeń tuż przed tragedią. Ingebrigt G. miał spędzać czas z rodziną na placu zabaw. Mało tego, cała trójka zrobiła sobie tam pamiątkowe zdjęcie, które trafiło do matki 25-latka. Niedługo potem mężczyzna z zimną krwią zamordował Polskę.

To szok, mamy nadzieję, że to nieporozumienie. Nikt z nas nie przypuszczał, że do tego dojdzie – opisuje w rozmowie z telewizją TV2 krewny Ingebrigta G.

Norweg zgłosił na policję zaginięcie dziecka. Funkcjonariusze nie wszczęli śledztwa

Norweska gazeta "VG" ustaliła także, że zamordowana Pamela Sz. przyjechała do Norwegii w 2014. Tam właśnie miała poznać Ingebrigta G. Niedługo potem zaszła w ciążę i urodziła córkę Mię.

Pochodząca z Oświęcimia Pamela Sz. pomieszkiwała przez jakiś czas z partnerem w Bergen na południowym zachodzie kraju. W końcu jednak przestała się z nim dogadywać i w maju 2020 roku wróciła z córką do Polski.

"VG" podaje, że para nie była ze sobą od trzech lat. Na jesieni 2019 roku Ingebrigt G. zgłosił na policji zaginięcie swojego dziecka. – Stwierdził, że podejrzewa, iż córka jest z matką w Polsce – opisuje sprawę norweska gazeta. Norweg kolejny raz zawiadomił policję w 2020 roku. Funkcjonariusze nie mieli jednak powodów do wszczęcia postępowania.

Para miała pozostawać w kontakcie, o czym świadczy chociażby ostatnia wizyta Ingebrigta G. w Oświęcimiu. W październiku do Polski przyjechała także matka Norwega. Wróciła jednak do kraju na kilka dni przed morderstwem.

Koszmar w Oświęcimiu. Ingebrigt miał zamordować Pamelę i porwać córkę

Horror rozegrał się 5 listopada. Ojciec Pameli Sz. odkrył w mieszkaniu zwłoki 26-letniej córki. Kobieta miała na szyi liczne rany cięte, a obok niej leżał zakrwawiony nóż. 5-letnia Mia zniknęła.

Policja rozpoczęła natychmiast poszukiwania dziewczynki. Uruchomiono nawet procedurę Child Alert. Kilka godzin później udało się namierzyć i schwytać porywacza. Okazał się nim nie kto inny, jak Ingebrigt G.

Cała i zdrowa dziewczynka ma trafić pod opiekę dziadka, ojca Pameli. Norweg został zatrzymany przez służby. Obecnie oczekuje na ekstradycję do Polski.

Obejrzyj także: Śmierć 18-latki w Kamieniu Pomorskim. Bezkompromisowy głos z obozu Ziobry

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić