Wstrzymali pogrzeb, bo podejrzewali morderstwo. Nowe fakty

18

Prokurator wstrzymał pogrzeb 39-letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono w polu kukurydzy. Podejrzewano, że mężczyzna mógł zostać zamordowany. W piątek po południu sekcja zwłok ustaliła, że 39-latek zmarł bez udziału osób trzecich, a ciało przekazano rodzinie.

Wstrzymali pogrzeb, bo podejrzewali morderstwo. Nowe fakty
Zdjęcie poglądowe (Wikimedia Commons)

Do kontrowersyjnego zdarzenia doszło w niedzielę w Wilczyńcu (woj. wielkopolskie). Tam, w polu kukurydzy, odkryto zwłoki 39-letniego mężczyzny. Ciało znalazł szwagier zmarłego, który powiadomił policję. Służby, które przybyły na miejsce, stwierdziły, że do zgonu nie przyczyniły się osoby trzecie i wydały ciało rodzinie.

Później lokalne media zaczęły jednak donosić o tym, że 39-letni mężczyzna mógł zostać zamordowany. Pod publikacją lokalnego portalu jarocin.pl internauci twierdzili, że od dawna był ofiarą przemocy domowej. Redakcja portalu poinformowała o sprawie Komendę Powiatową Policji w Jarocinie.

W ten dzień jechałem przejazdem autem i widziałem, jak ta kobieta go biła, kopała na drodze w stronę Magnuszewic. Ludzie, to trzeba zgłosić na policję. Prosimy kierowców, co mieli wideorejstrator o nagranie. Ktoś musi odpowiedzieć za śmierć tego człowieka - napisał jeden z komentujących.

Pogrzeb został wstrzymany

W czwartek dziennikarze dowiedzieli się, że pogrzeb 39-latka, który był zaplanowany na ten dzień, został wstrzymany, a prokuratura wszczęła śledztwo. Ta decyzja – jak podkreślił prokurator - pozwoli wykluczyć jakiekolwiek wątpliwości, które mogłyby się pojawić w związku ze sprawą.

Prokuratura w Jarocinie wstrzymała uroczystość pogrzebową i zarządziła przeprowadzenie sekcji w celu ustalenia, czy do śmierci mężczyzny nie przyczyniły się osoby trzecie – poinformował Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

Prokuratura: Zgon nastąpił z przyczyn naturalnych

Sekcja zwłok miała uniknąć w przyszłości jakichkolwiek wątpliwości co do bezpośredniej przyczyny zgonu. W piątek po południu poinformowano o jej wynikach. Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury, sekcja potwierdziła, że zgon nastąpił z przyczyn naturalnych, bez udziału osób trzecich. "Ciało zostanie oddane rodzinie" - przekazał Meler.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić