Wszystko się nagrało. Leśnicy umieścili w lesie kamerę

5

Przechadzający się po lesie żubr trafił na ukrytą przez leśników z Hajnówki fotopułapkę. Król Puszczy najwyraźniej uznał, że należący do Lasów Państwowych sprzęt nieco przykurzył się leżąc wśród liści więc postanowił go wyczyścić za pomocą... języka. Nagranie jest hitem sieci.

Wszystko się nagrało. Leśnicy umieścili w lesie kamerę
Żubr wyczyścił obiektyw kamerki (Facebook, Nadleśnictwo Haknówka)

Dzięki współczesnej technologii, leśnicy i pasjonaci przyrody coraz częściej mogą podglądać dzikie zwierzęta. Fotopułapki i ukryte w gałęziach kamerki rejestrują życie zwierząt w ich naturalnym środowisku nie narażając ich przy tym na zbędny stres.

O tym, że z obecności sprzętu nie robią sobie zbyt wiele żubry, przekonali się leśnicy z Hajnówki. Pozostawiona przez nich w lesie kamera w spotkaniu z królem puszczy została solidnie "wymyta".

Spotkanie żubra z kamerą zostało nagrane i teraz jest hitem sieci. Widać na nim jak olbrzymi zwierz zbliża się do wideorejestratora i najpierw przygląda się mu badawczo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Oko w oko z żubrem. Niezwykłe spotkanie w Bieszczadach

W którymś momencie żubr uznaje że pozostawiony przez leśników sprzęt najwyraźniej nie jest zbyt czystszy i postanawia jakoś temu zaradzić. Kamera rejestruje moment, w którym zwierzę zbliża się do obiektywu i solidnie go wylizuje.

W dalszej części nagrania obraz jest nieco rozmyty, a pracownicy nadleśnictwa w Hajnówce w mediach społecznościowych komentują : Nic tak nie wyczyści obiektywu kamery, jak... język żubra.

Ich filmik cieszy się sporym powodzeniem w sieci i chętnie komentują go internauci. Jedna z osób celnie zauważa pod postem, że żubr po prostu chciał zamazać siebie "aby nikt go nie podglądał". A ktoś dodaje: "Wiosenne porządki w wykonaniu żubra. Niecodzienne nagranie".

Według danych z 2021 roku, wolnożyjących żubrów w Polsce jest 2223. W zamkniętych hodowlach zagrodowych przebywa dodatkowo 206 zwierząt w tym 76 samców oraz 130 samic.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić