Wszystko widać na Mapach Google. Zdjęcie z Polski robi furorę

142

Internauci zachodzą w głowę - kto wyraził zgodę na budowę tego osiedla? Stoi w naprawdę nietypowym miejscu.

Wszystko widać na Mapach Google. Zdjęcie z Polski robi furorę
Zdjęcia osiedla na polu. (Google Maps)

Chciałbyś zamieszkać w miejscu, gdzie panuje cisza, spokój, a wokół nie brakuje zieleni? Być może pomyślisz o domku w lesie. Deweloper, który zaplanował to osiedle, postanowił wyjść poza ramy szablonowego myślenia. I tak powstało osiedle na środku pola. Na granicy powiatów.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Niecodziennie umiejscowione budynki znajdują się na granicy Świdnicy i Witoszowa Dolnego (woj. dolnośląskie). Osiedle liczy 70 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Także chętnych do zamieszkania tam nie brakowało i wciąż nie brakuje.

Mimo wszystko osiedle stało się obiektem internetowych żartów. Okrzyknięto je "patodeweloperką".

Jest rok 50. przed naszą erą. Cała Świdnica została podbita przez Rzymian... Cała? Nie! Jedna, jedyna osada, zamieszkała przez nieugiętych Galów, wciąż stawia opór - śmieje się internauta.
Choć Świdnica jest na Dolnym Śląsku, to mieszkańcy tego osiedla będą mogli mówić jak w Małopolsce: "wychodzę na pole" - pisze użytkownik Facebooka.

Dziennikarze portalu money.pl skontaktowali się z mieszkańcami osiedla z Witoszowa Dolnego. Nie narzekają oni na swoją lokalizację i nie rozumieją, dlaczego internauci naśmiewają się z ich miejsca zamieszkania. Pole w okolicy nikomu nie przeszkadza, bo nie jest przeznaczone pod uprawę.

Nie rozumiem tego zamieszania z tzw. patodeweloperką naszego osiedla. Widziałem to w internecie, ale to jakaś bzdura. Przecież tu nigdy pól uprawnych nie było. To nie jest absurdalna lokalizacja. Świetnie, że wkoło są pola, a do nas można dojechać tylko jedną drogą pod górę. Przynajmniej nikt obcy się tu nie kręci - mówi Pan Marcin dla Money.pl.
Zobacz także: Ofiary COVID-19. "Jak wymarcie sporego miasta"
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić