Wuhan 18 miesięcy od wybuchu pandemii. Zdjęcia obiegły świat

359

Ponad 11 tys. studentów z Wuhan - miasta, gdzie miała się rozpocząć pandemia koronawirusa - świętowało na stadionie ukończenie szkoły. Nie mieli maseczek i nie przestrzegali dystansu społecznego. W chińskiej metropolii życie wraca do normy.

Wuhan 18 miesięcy od wybuchu pandemii. Zdjęcia obiegły świat
Na uroczystości zgromadziło się 11 tys. uczniów (Getty Images)

13 czerwca w Wuhan odbyła się ceremonia zakończenia roku szkolnego. Uczestniczyło w niej ponad 11 tys. studentów z Central China Normal University (CCNU).

14 tys. osób na stadionie

Według lokalnego serwisu informacyjnego Hubei News na uniwersyteckim stadionie pojawiło się także 3 tys. rodziców, którzy przyjechali zobaczyć ceremonię. To oznacza, że łącznie w imprezie wzięło udział 14 tys. osób.

W uroczystości brali udział studenci, którzy skończyli naukę w 2020 roku. Ze względu na pandemię koronawirusa uroczystość nie mogła odbyć się w ubiegłym roku, dlatego uniwersytet postanowił ją przenieść.

Wróciłem do szkoły żałując, że nie mogłem ukończyć szkoły w zeszłym roku - skomentował wydarzenie jeden z uczniów. Dziękuję mojej szkole za zorganizowanie nam, klasie roku 2020, ceremonii ukończenia szkoły - dodał inny.

Obecnie w Chinach sytuacja została ustabilizowana, a rząd zapewnia, że koronawirus jest pod kontrolą. W ostatnich dniach wykrywano po kilkanaście przypadków - większość u osób, które przyjechały zza granicy. Ograniczenia są nakładane tylko lokalnie. Żeby maksymalnie ograniczyć rozprzestrzenianie wirusa, władze zdecydowały się na przedłużenie kwarantanny. Obecnie jest to 14 dni plus 7 dni w domowej izolacji.

Zobacz także: Wiedza i świadomość pacjentów w dobie Internetu
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić