Jesteś ozdrowieńcem lub jesteś zaszczepiony? Uważaj na wakacjach!

492

Lekarze biją na alarm. Tym razem ostrzegają przez zagrożeniem tych, którzy zakażenie COVID-19 mają za sobą lub przyjęli szczepienie.

Jesteś ozdrowieńcem lub jesteś zaszczepiony? Uważaj na wakacjach!
Jeśli jesteś ozdrowieńcem lub przyjąłeś szczepienie przeciwko COVID-19, uważaj na słońce! (Pixabay)

COVID-19 wciąż jest chorobą stosunkowo nową. O ile przez ostatnie 1,5 roku dowiedzieliśmy się na temat wirusa naprawdę sporo, przed nami wciąż wiele niewiadomych. Teraz pojawiły się nowe ostrzeżenia. Jeśli jesteś ozdrowieńcem lub po szczepieniu, przeczytaj uważnie.

We włoskim dzienniku "Il Messaggero" opublikowano apel lekarzy, którzy ostrzegają przed ekspozycją na słońce. Okazuje się, że tak naprawdę nie wiadomo, jak szczepionki zadziałają z promieniami słonecznymi. Proszą, by kilkanaście dni po szczepieniu odpuścić sobie opalanie, a przede wszystkim nawet na krótkie wyjścia stosować filtry z SPF.

Na baczności powinni mieć się również ozdrowieńcy. Dr Luca Fania przypomina, że COVID-19 objawiał się również na skórze, a ślady na niej czy na paznokciach pozostawały nawet kilka miesięcy po otrzymaniu negatywnych wyników testów. Nie wiadomo więc, jak takie zmiany mogłyby zareagować na ekspozycję na słońce.

Zobacz także: Badania potwierdzają. Szczepionka Novawax skuteczna przeciwko SARS-CoV-2
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić