aktualizacja 

COVID-19. Wyciekł mail z Fundacji Krystyny Jandy

242

Osoby, które poza kolejnością przyjęły szczepionkę, tłumaczą, że było to w ramach akcji promocyjnej szczepień przeciwko COVID-19. Pojawiły się nowe fakty w sprawie.

COVID-19. Wyciekł mail z Fundacji Krystyny Jandy
(AKPA)

Jak ujawnił "Wprost", w mailu, który wysłała do aktorów Alicja Przerazińska, dyrektorka Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury, czytamy:

Istnieje szansa, że będziemy mieli możliwość zaszczepić współpracowników. Proszę o znak, jeśli ktoś z Państwa chciałby być zaszczepiony, stworzymy listę i jeśli będzie to możliwe, to umówimy Was na szczepienia.

Przerazińska miała również poinformować aktorów, że sprawa jest pilna, a zgłoszenia będzie przyjmowała do 6 stycznia - poinformował "Wprost".

Ponieważ grupa jest spora, proszę postępować wg instrukcji: Odesłać do mnie w odpowiedzi na tego maila imię i nazwisko oraz nr PESEL - czytamy w wiadomości.

W mailu nie ma słowa o akcji promocyjnej szczepionek na koronawirusa, którą miałby organizować Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Tymczasem Warszawski Uniwersytet Medyczny poinformował 30 grudnia 2020 r. na swojej stronie, że "z puli dodatkowych dawek zaszczepionych zostało 300 pracowników szpitali WUM oraz grupa 150 osób obejmująca rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM, w tym znane postaci kultury i sztuki (18 osób), które zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień".

Jak przypomina "Wprost", praktycznie wszyscy, którzy przyjęli szczepionkę przeciwko COVID-19 poza kolejnością, twierdzą również, że szczepienie odbyło się w ramach promocji.

Zobacz także: Łanda: Rząd dał pole do popisu płaskoziemcom
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić