A. M. | 

Wybory 2020. Andrzej Duda prezentuje Kartę Rodziny. W sieci zawrzało

16

Prezydenta Andrzej Duda zdecydował się na kolejny krok w trwającej kampanii. Karta Rodziny wywołała masę komentarzy. Kontrowersje wzbudziły głównie zapisy odnośnie "propagowania ideologii LGBT".

Wybory 2020. Andrzej Duda prezentuje Kartę Rodziny. W sieci zawrzało
Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda (PAP, Grzegorz Michałowski)

Kampania prezydencka trwa w najlepsze. Urzędujący Prezydent RP Andrzej Duda nie zamierza poddać się bez walki. Jego kolejna propozycja w kampanii to Karta Rodziny. "Nasza tożsamość pomogła nam przetrwać najtrudniejsze czasy w dziejach. Polska rodzina przechowała nasze wartości" - mówił prezydent podczas konferencji prasowej.

Prezydent zapowiedział, że jeśli obejmie urząd na kolejną kadencję "kategorycznie będzie sprzeciwiał się małżeństwom homoseksualnym" oraz "zakaże promowania ideologii LGBT w miejscach publicznych". Ruch prezydenta wywołał wiele emocji. W internecie pojawiło się mnóstwo komentarzy, krytykujących słowa prezydenta.

Nie ma takiej ideologii, są ludzie, to zawoalowana zapowiedź wypchnięcia na margines osób LGBT, w tym uczniów, którzy stają się często ofiarami hejtu i przemocy. Trudno w to uwierzyć, że PAD się tym chwali - pisze na Twitterze reporter RMF, Patryk Michalski.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zareagował także Adam Bodnar. Rzecznik Praw Obywatelskich, który często reaguje w sprawie obrony praw mniejszości, także tym razem odniósł się do działania prezydenta, przytaczając jego wcześniejsze słowa.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pojawiły się także głosy wsparcia wobec Karty Rodziny. Za nowym projektem prezydenta opowiedziała się m.in. była minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. "Zawsze budował i wspierał polską politykę rodzinną, polską rodzinę- naszą narodową dumę. Jest w tym wiarygodny i konsekwentny. Bez niego nie byłoby sukcesów polityki rodzinnej. Panie Prezydencie bardzo dziękuję! Kolejny krok" - napisała na Twitterze była minister.

Zobacz także: Zobacz także: Wybory 2020 r. Bronisław Komorowski: Wygrana Andrzeja Dudy zapewni PiS-owi bezkarność
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić