o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. Anna Piątkowska-Borek
|

Wybory 2020. Członek komisji ze Śląska fałszował wybory. Grozi mu więzienie

498
Podziel się

Wybory prezydenckie 2020. Na Śląsku jeden z członków komisji wyborczej w Bytomiu celowo dopisał coś na karcie do głosowania po zamknięciu lokalu wyborczego. O sprawie została powiadomiona policja.

Wybory 2020. Członek komisji ze Śląska fałszował wybory. Grozi mu więzienie
Wybory prezydenckie 2020. Na Śląsku było aż 33 różne incydeny (Getty Images)
bDmXEQRh

Wybory 2020 na Śląsku

Aż 33 incydenty zauważono w czasie trwania wyborów prezydenckich 2020 na Śląsku, w niedzielę 28 czerwca.

Sfałszowana karta do głosowania. Wybory 2020

W Bytomiu (Śląsk) doszło do sfałszowania karty do głosowania przez członka obwodowej komisji wyborczej. Po zamknięciu lokalu wyborczego przewodniczący zauważył, że jeden z członków komisji, podczas liczenia głosów, dopisuje na karcie do głosowania dodatkowy X. O incydencie została powiadomiona policja.

bDmXEQRj

Wybory 2020 w Bytomiu. Sfałszowane karta

Członek komisji wyborczej na karcie do głosowania, na której wyborca oddał głos na Rafała Trzaskowskiego, dopisał dodatkowy X przy nazwisku Stanisława Żółtka. W ten sposób oddany na kandydata Koalicji Obywatelskiej głos jest nieważny.

Policja wszczęła śledztwo w tej sprawie. Na razie nie wiadomo, czy członek komisji nie sfałszował w ten sposób również innych kart do głosowania, nim został zauważony.

bDmXEQRK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(498)
Stela
5 miesięcy temu
Dlatego pis utrudniał dostęp obserwatorów do komisji wyborczych. Jest jeszcze słynna sprawa, chyba z Mińska Mazowieckiego, gdzie sfilmowano panią zaklejającą plakaty Trzaskowskiego naklejkami Duda 2020. Okazało się, że to członkini komisji wyborczej! Jednym słowem, to zorganizowany proceder.
wik70
5 miesięcy temu
a w ilu komisjach mogło tak być? Nie do sprawdzenia. W II turze trzeba się postarać aby w każdej komisji byli niezależni obserwatorzy- stawka jest za wysoka aby to odpuścić. I nie ma że komuś się nie chce
PEREZ
5 miesięcy temu
moj znajomy mowil mi to samo. Podczas ostatnich wyborow zobaczyl i zglosil podobne praktyki w Zabrzu. Jedyne co sie wydarzylo...nigdy wiecej nie dostal propozycji pracy podczas wyborow. Takich sytuacji jest pewnie tysiace w calej polsce
bDmXEQRL
Michał
5 miesięcy temu
Poszedłem na wybory tuż przed zamknięciem około 20:40. Na miejscu dowiedziałem się że już ktoś się za mnie podpisał (nazwisko było zupełnie inne nie wiem jak to przeszło). Przewodniczący komisji twierdził że już mnie widział rano około 10 i że nie może mi wydać karty. Zadzwoniłem na Policję czysto z ciekawości co w takiej sytuacji powinienem zrobić. Przyjechali szybko spisali przebieg zdarzeń i pojawił się chwile później kolejny Policjant nieumundurowany. Rozmowa zeszła w kierunku że to ja kombinuje i lepiej żebym nie robił problemów i się przyznał że byłem o tej 10 jak twierdził przewodniczący komisji. Ręce opadają chciałem zgłosić nieprawidłowość a wyszedłem na bandytę.
Jaki
5 miesięcy temu
Duda miał może 10% poparcia , tak wygląda prawda.
Najnowsze komentarze (498)
Janion
5 miesięcy temu
Jak Komisja jest z jednej opcji, to sprawdza z listy, ile osób nie zgłosiło się i przed zamknięciem wypełniają karty na swojego kandydata, bo są pewni, że nikt już nie przyjdzie głosować . Tak musiało się zdarzyć w sytuacji, jaką opisuje powyżej jeden z wyborców. Dziwię się , że tak łatwo odpuścił.
leo
5 miesięcy temu
W komisjach gdzie wszyscy są z pisu to długpisy aż się palą w dłoniach
miss
5 miesięcy temu
Tak było - inaczej by był inny wynik - Duda by miał ponizej 30%
qweer
5 miesięcy temu
karty do głosowania w Polsce powinny byc imenne
wizjoner
5 miesięcy temu
Mnieman ,że niejedna karta została sfałszowana w tych wyborach.
!? :)
5 miesięcy temu
Czyją rekomendację do pracy w komisji otrzymał? Mamy przykład, że nie ważne jest kto głosuje, a ważne jest, kto liczy głosy... I co mam sądzić o pewności siebie kandydata, jeśli mamy takie "numery"?
Anna
5 miesięcy temu
Jeżeli fałszował na korzyść PIS to Duda jeszcze przed wyrokiem go ułaskawi tak jak Kamińskiego
niepis
5 miesięcy temu
Spokojnie, wniosek o ułaskawienie jest już napisany przed wyrokiem. Jeszcze posadę dobrą dostanie w spółce Skarbu Państwa. PiS nie da zginąć swoim fanatykom.
bDmXEQRD
hba
5 miesięcy temu
Myślę, że nie on jeden. Należałoby sprawdzić te karty wyborcze
Minotoba
5 miesięcy temu
A to nie tylko w jednym miejscu zauważono, w internecie jest tez opis kolejnej z komisji, jak chciano zatwierdzic niezgodny protokół. Potrzebujemy obserwatorów z zewnątrz, nie mamy demokracji ani praworządności, skoro rzekomi mężowie zaufania nie moga liczyc na nasze zaufanie, robiąc to co robią. Ile jeszcze głosów unieważniono?
kazik
5 miesięcy temu
A może Żółtkowi Trzaskalskiego dopisał? Znalazł się wyborca, co swą kartę rozpoznał?
Alibaba,
5 miesięcy temu
Bilderberg rafal nie zapomnij że to my cię sponsorujemy!
azx
5 miesięcy temu
Toż tam jest monitoring, wystarczy sprawdzić
evvvv
5 miesięcy temu
tak przy wszystkich sobie dopisal? prowokacja antypisowa?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić