Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Wybory prezydenckie. Tomasz Lis rozgoryczony wynikami pierwszej tury

196
Podziel się

Kolejni publicyści komentują wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich, która zakończyła się zwycięstwem Andrzeja Dudy. Urzędujący prezydent w drugiej turze zmierzy się z Rafałem Trzaskowskim. Duże niezadowolenie z powodu wyniku głosowania okazał na Twitterze Tomasz Lis.

Wybory prezydenckie. Tomasz Lis rozgoryczony wynikami pierwszej tury
Tomasz Lis skomentował wyniki wyborów prezydenckich. (ONS, Paweł Kibitlewski)
bCZggKXp

Za nami pierwsza tura wyborów na prezydenta RP. Według wyników z ponad 99,5 proc. komisji pierwsze miejsce zajął Andrzej Duda, który uzyskał 43,67 procent głosów, wygrywając z kandydatem Koalicji Obywatelskiej, Rafałem Trzaskowskim, który zdobył poparcie 30,34 proc. głosujących.

Wyniki wyborów skomentował m.in. redaktor naczelny "Newsweeka", publicysta Tomasz Lis. Lis, który delikatnie mówiąc jest daleki od sprzyjania partii rządzącej, zareagował na wstępne sondaże bardzo dużym rozczarowaniem.

Nikt nie zmusi narodu do życia w demokratycznym, praworządnym i porządnym państwie i do powierzania władzy inteligentnym, kompetentnym ludziom, którzy nie klamią non stop. Jeśli naród chce inaczej, to ma inaczej - napisał gorzko Tomasz Lis.


bCZggKXr

Komentarz po wynikach pierwszej tury wyborów

Dziennikarz wieszczy też, że w przypadku zwycięstwa Andrzeja Dudy w drugiej turze, Polska zacznie coraz mocniej przekształcać się w państwo autokratyczne, od modelu węgierskiego aż "po Stambuł z elementami Mińska i Moskwy".

Naczelny "Newsweeka" stwierdził również, że w zaistniałej sytuacji, opozycji nie pozostało nic innego, jak "walka do samego końca".

Zobacz także: Wybory 2020. Bronisław Komorowski o Andrzeju Dudzie. Wraca temat przyśpieszonych wyborów

bCZggKXx
bCZggKXS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(196)
Ola
3 miesiące temu
Temu też się wydaje ze rację mają ci którzy myślą tak jak on
Tusa
3 miesiące temu
Kto najwięcej narzeka na PiS ? Bogaci, sławni, przedsiębiorcy czy np. budżetówka. Na całe szczęście czasy tych "lepszych" mijają. Mam nadzieję, że nieodwracalnie.
lolek
3 miesiące temu
Panie Lis nikt nie chce Pan słuchać i pańskich głupot. Rozumiem , że Pna chce jeszcze zaistnieć ale nie ma Pan czym. Niech się sam Pan posłucha, bo Polacy nie chcą Pana słuchać.
bCZggKXT
Polakkk
3 miesiące temu
Ludziom zbrzydło PO - nie chcą tej partii, nie chcą Trzaskowskiego
Yeye
3 miesiące temu
Lis udaje inteligentnego a nie rozumie że ludzie wolą mieć lepiej niż gorzej. Tak jak on.
Najnowsze komentarze (196)
Polak
3 miesiące temu
Panie Lis zadbaj Pan o swoje zdrowie a nie martw się Pan o wybory i tak wygra A. Duda.
Prala
3 miesiące temu
Milicjanci wysoko postawieni stracili swoje wysokie emerytury więc niema dziwota że wnukowie i wnuczki są za przywróceniem dawnej polityki PO Teraz dziadka nie stać pomagać z emerytury swojej rodzinie. Rozumie rozgoryczenie że PIS wszędzie wygrywa ale czas sie do tego przyzwyczaić
Tomek
3 miesiące temu
Miał ok 60 tys. za program, w którym tak naprawdę promował tylko siebie (nawet nie słuchał rozmówców). Strata takiej kasy boli, ale jakby do koryta wróciło PO, to na pewno nie zapomni o tak wybitnym "dziennikarzu".
ja-
3 miesiące temu
Pan Lis widzi tą prawdę jego oczami, człowieka odrzuconego od koryta, nie może zrozumieć że zwykłych ludzi głos się liczy, gdyby nie było zwykłych ludzi, którzy oglądają i słuchają takich celebrytów ja P. Lis to nie byliby potrzebni tacy celebryci, gdyż jest ich mniej i nie ma to przełożenia na liczbę głosów. Czasy PO powoli przemijają - prawda zawsze zwycięży i się obroni :-)
Laura
3 miesiące temu
Nic go życie nie nauczyło dalej wściekłość bije od niego
POLAK MALY
3 miesiące temu
pANU JUZ PODZIEKOWALISMY A tY NADALNIE DAJESZ O sO BIE ZAPOMNIEC ZAŁOSNE
Waldi
3 miesiące temu
SZKODA słów na ocenę lotności Polaków...WYSTARCZY SZYLD WIARY I DARMOWE PIENIĄDZE wówczas dostają zaćmy. Można nimi wówczas kręcić jak kukiełkami...
gena
3 miesiące temu
Tu nie chodzi temu panu o demokracje.Tu się zwyczajnie kasa nie zgadza
bCZggKXL
Jab
3 miesiące temu
Lis już jedno ostrzeżenie dostał i szkoda że nie wyciągnął z tego wniosków .Następnego pewnie nie będzie .
olo
3 miesiące temu
Czy to prawda że część komentarzy pod artykułem jest napisanych przez pana Lisa pod różnymi linkami?
rrr
3 miesiące temu
Prosze nie pisać że to dziennikarz. To instrument polityczny uzależniony od poprzednich władz.
Jab
3 miesiące temu
Lis obraził się na Polaków że nie potrafią docenić geniuszu Donalda i Kopaczowej .To za ich rządów według niego demokracja kwitła a ciemny naród nie potrafił tego docenić ..
jarek
3 miesiące temu
wasza kasa POszła na 500+ wiem że to boli.
nocnazmiana
3 miesiące temu
Panie lis czy skradzione miliardy w vat,czy okradzeni ludzie w amber gold,czy wyrzucani ludzie na bruk w złodziejsiej rep, czy bicie ,obrażanie i prowokacje władz wobec uczestkinów marszu niepodległości to dla pana państwo porządne i praworządności
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić