Kosma Szczepaniak| 

Wybory 2020. Debata prezydencka 2 lipca. Godzina, transmisja, stream online

21

2 lipca zaplanowana została debata prezydencka, do której zaproszono Andrzeja Dudę oraz Rafała Trzaskowskiego. Organizowana będzie ona wspólnie przez TVN, Wirtualną Polskę oraz Onet.

Wybory 2020. Debata prezydencka 2 lipca. Godzina, transmisja, stream online
Czy debata prezydencka odbędzie się 2 lipca? (PAP, Paweł Supernak)

29 czerwca zostały wysłane zaproszenia do Andrzeja Dudy oraz Rafała Trzaskowskiego na udział w multimedialnej debacie prezydenckiej. Miałaby ona zostać zorganizowana wspólnie przez TVN/TVN24, Wirtualną Polskę oraz Onet.

Debata miałaby się odbyć wedle precyzyjnie ustalonych zasad. O kolejności odpowiedzi na pytania, zabierania głosu w podsumowaniu czy też miejscu w studiu decydować będzie losowanie. Formuła debaty przewiduje pytania dziennikarzy, riposty, wzajemne pytania, pytania od widzów oraz wolne oświadczenia kandydatów. Każda redakcja będzie zbierała pytania od widzów i internautów.

Debata prezydencka 2020. Szczegóły wydarzenia

Debata została zaplanowana na 2 lipca o godzinie 19:25. Prowadzić ją będą: Monika Olejnik (TVN24), Grzegorz Kajdanowicz (TVN/TVN24), Marek Kacprzak (WP) i Andrzej Stankiewicz (Onet). Transmisja byłaby dostępna na antenie TVN i TVN24 oraz w serwisach internetowych WP i Onetu. Organizatorzy zapewnili również, że sygnał z debaty będzie bezpłatnie udostępniony wszystkim innym zainteresowanym mediom.

Debata 2 lipca. Rafał Trzaskowski gotowy

Na udział w debacie błyskawicznie zareagował kandydat KO, Rafał Trzaskowski. "Ja stawiam sprawę jasno - chciałem debaty, chcę debaty, będę na debacie!" - napisał na Twitterze. Problemem staje się jednak obecność jego rywala, Andrzeja Dudy.

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel poinformował, że 2 lipca Andrzej Duda ma zobowiązania wobec swoich wyborców i ten termin prezydentowi nie odpowiada. Kandydat PiS jest jednak otwarty na wzięcie udziału w debacie zaplanowanej na 6 lipca organizowanej przez Telewizję Polską.

W świetle tych wydarzeń wciąż czekamy na oficjalne stanowisko organizatorów debaty zaplanowanej na 2 lipca. Istnieje możliwość, że w związku z obecnością tylko jednego kandydata nie zostanie ona w ogóle zorganizowana bądź przyjmie zupełnie inny kształt.

Zobacz także: Wybory 2020. Problem z głosowaniem za granicą. Tomasz Siemoniak: możliwe świadome sabotowanie
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić