oprac. Robert Czykiel| 

Wybory 2020. Dlatego Jarosław Kaczyński jest w cieniu. To tajny plan na zwycięstwo Andrzeja Dudy

160

Jarosław Kaczyński zniknął na czas kampanii prezydenckiej. Co się stało z liderem PiS? Partia ma ponoć obawy, że jego aktywność mogłaby zaszkodzić Andrzejowi Dudzie.

Wybory 2020. Dlatego Jarosław Kaczyński jest w cieniu. To tajny plan na zwycięstwo Andrzeja Dudy
Wybory 2020. Gdzie jest Jarosław Kaczyński? (pap)

Andrzej Duda zgodnie z planem wygrał I turę wyborów prezydenckich z wynikiem 43,5 proc. głosów. W II turze jednak tak łatwo nie będzie. Według sondaży Rafał Trzaskowski ma realne szanse, by zostać nowym prezydentem.

Wybory 2020. Tajny plan PiS. Gdzie jest Jarosław Kaczyński?

Wiele osób dziwi, że w trakcie kampanii niemal w ogóle nie udziela się Jarosław Kaczyński. Gdzie jest lider Prawa i Sprawiedliwości? "Super Express" wyjaśnia, że jego usunięcie się w cień jest tajnym planem na zwycięstwo w wyborach.

Walczymy w drugiej turze o nowych wyborców, ceniących sobie umiar, dystans, a nasz prezes ma wizerunek polityka dość radykalnego, który świetnie mobilizuje nasz twardy elektorat, ale już niekoniecznie zmobilizuje wyborców Bosaka, Hołowni, czy Kosiniaka-Kamysza. Stąd nie będzie zbytniej aktywności prezesa przed drugą turą - mówi anonimowo jeden z ważnych polityków PiS.
Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Prof. Rafał Matyja: II tura to będzie zupełnie nowa rozgrywka

Kaczyński ma wielu przeciwników i partia obawia się, że jego aktywność mogłaby źle się odbić na wyniku Dudy. Uznano więc, że lepiej będzie, gdy nie będzie on aktywny do zakończenia II tury wyborów prezydenckich.

Prezes pracuje. I dla niektórych jak prezes jest, to jest niedobrze, jak go nie ma, to jest niedobrze, jak mówi, to jest niedobrze, jak milczy, to też jest niedobrze. I zawsze będzie krytykowany bez względu na to, co by nie robił - komentuje marszałek Stanisław Karczewski.

II tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę 12 lipca. Wtedy też przekonamy się, czy taka taktyka PiS-u okazała się skuteczna.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić