Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Wybory 2020. Debata prezydencka w TVN. Andrzej Duda zajął stanowisko

84
Podziel się

Prezydent Andrzej Duda odniósł się do kwestii ewentualnej debaty prezydenckim, która miałaby zostać zorganizowana przez TVN oraz Wirtualną Polskę i Onet. Jak stwierdził, to mediom pozostawia dogadanie się w kwestii szczegółów oraz ewentualnego terminu debaty.

Wybory 2020. Debata prezydencka w TVN. Andrzej Duda zajął stanowisko
Andrzej Duda pragnie by to stacje telewizyjne dogadały się w sprawie debaty przed drugą turą. (PAP, PAP/Leszek Szymański)
bCFWosol

Andrzej Duda, odniósł się do rozważań na temat ewentualnych debat przed drugą turą wyborów prezydenckich. Kandydat Zjednoczonej Prawicy powtórzył we wtorek swoje słowa o chęci podjęcia dyskusji z Rafałem Trzaskowskim nie tylko na antenie TVP.

- Nie boję się debat: w tym roku już dwukrotnie do nich stawałem. Mam prośbę do mediów: niech się największe stacje telewizyjne dogadają - przekazał prezydent.

Do debaty, która wstępnie miałaby odbyć się 2 lipca zaprosiły obu kandydatów TVN oraz portale Wirtualna Polska i Onet. Rafał Trzaskowski odpowiedział na przesłany mu list na Twitterze, zachęcając Andrzeja Dudę, by również stawił się na debacie TVN-u. Namawiał go, by nie bał się rozmawiać poza ramami telewizji publicznej.

bCFWoson

Czytaj także:

Debata prezydencka przed drugą turą

Jednocześnie Adam Bielan ze sztabu Dudy, twierdził, że termin 2 lipca jest nieodpowiedni ponieważ starający się o reelekcję prezydent ma tego dnia zaplanowane już spotkania na Śląsku i nie zamierza poddać się "dyktatowi" stacji telewizyjnych. Zapewniał też, że debata w Telewizji Polskiej będzie uczciwsza.

Na 6 lipca przewidywana jest z kolei debata TVP, która ma odbyć się w Końskich (woj, świętokrzyskie) w formacie town hall, znanym z debat prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Według Andrzeja Dudy najlepiej byłoby, gdyby główne ośrodki medialne w Polsce dogadały się w tej sprawie.

bCFWosot
- Nie jest to chyba jakiś straszny problem dla trzech telewizji, żeby ustalić to, nie prześcigać się ze sobą, nie szukać nawzajem jakichś tam powiązań, ta telewizja powiązana z tym, tamta powiązana z tamtym, ta popiera tego, tamta tamtego - mówił Duda.

Zobacz także: Wybory 2020. Adam Bielan o debacie WP: to wyborcy powinni zadawać pytania

bCFWosoO
KOMENTARZE
(84)
00000..
3 dni temu
Niech Wszystkie stacje i Portale Pokażą Debatę Prezydencką pomiędzy Dudą & a Trzaskowskiem i Będzie wtedy po Sprawie. 😜
Ehhhh
2 dni temu
Bielan stwierdził, że debata w TVP będzie uczciwsza? Juz pokazaliscie tą uczciwą debatę i te uczciwe pytania.
Biała kreska
2 dni temu
Wstępem do debaty powinno być badanie np.moczu na obecność substancji zakazanych.
bCFWosoP
Ooooo
2 dni temu
TVN taka zagraniczna !
Tusia
3 dni temu
Duda - Nie boję się debat: w tym roku już dwukrotnie do nich stawałem. To mi bohater roku , dziękujemy Ci łaskawco , ze w ogóle chciałeś nam coś przekazać . W życiu nie pójdzie do TVN , tchórz jeden .
Najnowsze komentarze (84)
Inteligentny
18 godz. temu
I tak nie mam zamiaru spełniać jakiś obietnic ja muszę się dopchac do zrodla🤑🤑🤑🤑 R R R Rafal😎
dziobak
wczoraj
Sponsorami TVN są amerykański naród wybrany który żyje na procentach na naszych długach który zrobiła najwięcej Platforma obliczmy ile to wynosi Obligacje 5 % od prawie biliona długu 50 miliardów. PO krzyczy że będzie kryzys bo wie że trzeba wykupić obligacje które sprzedała w 2021 roku Kto jest największym wrogiem to ten co nie zadłuża i nie sprzedaje swoich obligacji na 5% tylko jak już sprzedaje to 1% a jeszcze na dokładkę ma budżet zrównoważony.
lik
2 dni temu
tvn jest nie Ameryki Trumpa, a amerykańskiego lewactwa. A ono nienawidzi środowiska swojego prezydenta i wszelkich jego sojuszników. Dlatego hejt, który wylewa się na Dudę to lekkie splunięcie w porównaniu do tego co doświadcza Trump. Teraz nie ma sympatii między Państwami tylko konflikt ideologiczny. Za amerykańskimi korzeniami TVN-u, kryje się narracja niszczenia państw narodowych, a my w tej układane jesteśmy tylko marionetkami. Także absolutnie nie ma po co tam iść!
Rudawwa
2 dni temu
Do R czy dobrowolnie podda się pan na badanie na obecność środków narkotycznych w pana organizmie!?
Strachajło
2 dni temu
DEBATA może odbyć się wszędzie byle by w TVP... Się wystraszył.
real
2 dni temu
Niech wszystkie TV pokażą debatę. Ktoś napisał że Prezydent Duda nie odpowiada na trudne pytania ale pretendent Trzaskowski nie umoie odpowiedzieć na żadne. Więc mówię sprawdzam.
llll
2 dni temu
duda ma racje
Kazik
2 dni temu
Wolność. Po co Wam Wolność? Macie przecież telewizję...
bCFWosoH
gosia
2 dni temu
Tyle, że nie Ameryki Trumpa, a amerykańskiego lewactwa. A ono nienawidzi środowiska swojego prezydenta i wszelkich jego sojuszników. Dlatego hejt, który wylewa się na Dudę to lekkie splunięcie w porównaniu do tego co doświadcza Trump. Teraz nie ma sympatii między Państwami tylko konflikt ideologiczny. Za amerykańskimi korzeniami TVN-u, kryje się narracja niszczenia państw narodowych, a my w tej układane jesteśmy tylko marionetkami.
(A)
2 dni temu
Pierwszy raz nie będzie znał pytań wcześniej:)
NO NO NO
2 dni temu
Debata nic nie zmieni. Mnie zastanawia jakim prawem PREMIER jezdzi po Polsce i reklamuje Dudę. Nie ma pracy, w ramach swoich obowiazków jeździ i wspiera wybory jednego kandytata! To może każdy z nas zacznie brać pensje i w jej ramach zacznie podróżować i reklamować prezydenta! A to wszystko na koszt podatników i ludzi uczciwie pracujacych na ich rozdawnictwo.
🚣‍♀️💩🐀
2 dni temu
Zdalne tematy zastepcze🤪
!!!!!!!!!!!
2 dni temu
To po co startuje w wyborach Prezydenckich !!!!!! Jak jest uczciwy to powinien we wszystkich stacjach telewizyjnych . Boi się suwerena !!
lopez
2 dni temu
Amerykan w bazie wojskowej w Polsce jest lepszy od Amerykanina właściciela TVN
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić