Aleksander Sławiński| 
aktualizacja 

Wybory 2020. Debata prezydencka w TVN. Andrzej Duda zajął stanowisko

189

Prezydent Andrzej Duda odniósł się do kwestii ewentualnej debaty prezydenckim, która miałaby zostać zorganizowana przez TVN oraz Wirtualną Polskę i Onet. Jak stwierdził, to mediom pozostawia dogadanie się w kwestii szczegółów oraz ewentualnego terminu debaty.

Wybory 2020. Debata prezydencka w TVN. Andrzej Duda zajął stanowisko
Andrzej Duda pragnie by to stacje telewizyjne dogadały się w sprawie debaty przed drugą turą. (PAP, PAP/Leszek Szymański)

Andrzej Duda, odniósł się do rozważań na temat ewentualnych debat przed drugą turą wyborów prezydenckich. Kandydat Zjednoczonej Prawicy powtórzył we wtorek swoje słowa o chęci podjęcia dyskusji z Rafałem Trzaskowskim nie tylko na antenie TVP.

- Nie boję się debat: w tym roku już dwukrotnie do nich stawałem. Mam prośbę do mediów: niech się największe stacje telewizyjne dogadają - przekazał prezydent.

Do debaty, która wstępnie miałaby odbyć się 2 lipca zaprosiły obu kandydatów TVN oraz portale Wirtualna Polska i Onet. Rafał Trzaskowski odpowiedział na przesłany mu list na Twitterze, zachęcając Andrzeja Dudę, by również stawił się na debacie TVN-u. Namawiał go, by nie bał się rozmawiać poza ramami telewizji publicznej.

Czytaj także:

Debata prezydencka przed drugą turą

Jednocześnie Adam Bielan ze sztabu Dudy, twierdził, że termin 2 lipca jest nieodpowiedni ponieważ starający się o reelekcję prezydent ma tego dnia zaplanowane już spotkania na Śląsku i nie zamierza poddać się "dyktatowi" stacji telewizyjnych. Zapewniał też, że debata w Telewizji Polskiej będzie uczciwsza.

Na 6 lipca przewidywana jest z kolei debata TVP, która ma odbyć się w Końskich (woj, świętokrzyskie) w formacie town hall, znanym z debat prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Według Andrzeja Dudy najlepiej byłoby, gdyby główne ośrodki medialne w Polsce dogadały się w tej sprawie.

- Nie jest to chyba jakiś straszny problem dla trzech telewizji, żeby ustalić to, nie prześcigać się ze sobą, nie szukać nawzajem jakichś tam powiązań, ta telewizja powiązana z tym, tamta powiązana z tamtym, ta popiera tego, tamta tamtego - mówił Duda.

Zobacz także: Wybory 2020. Adam Bielan o debacie WP: to wyborcy powinni zadawać pytania

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić