Wybory 2020. Kto powinien zostać Prezydentem RP? Sondaż

31

Wybory prezydenckie 2020 już za 3 tygodnie. Głosować będziemy dokładnie 28 czerwca. Tymczasem wyniki przedwyborczych sondaży pokazują, kto ma największe szanse, by zostać prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej.

Wyniki najnowszego sondażu zaskakują. Kto powinien wygrać wybory prezydenckie?
Wyniki najnowszego sondażu zaskakują. Kto powinien wygrać wybory prezydenckie? (prezydent.pl)

Wybory prezydenckie 2020. Nowy sondaż

Najnowszy badanie SW Research, przeprowadzone dla rp.pl, pokazuje, czy Polacy woleliby prezydenta wywodzącego się z partii rządzącej czy z opozycji. Sondaż przeprowadzono w dniach 3-4 czerwca wśród 800 internautów powyżej 18. roku życia.

Sondaż. Czy prezydent powinien wywodzić się z partii rządzącej czy z opozycji? Wybory 2020

SW Research, przeprowadzając sondaż dla rp.pl, zapytał badanych, czy ich zdaniem w obecnej sytuacji korzystniej dla Polski byłoby, gdyby prezydent wywodził się z większości rządzącej, czy raczej był politykiem związanym z opozycją.

Wyniki sondażu nieco zaskakują. Jak się okazuje, dla prawie połowy ankietowanych nie ma to najmniejszego znaczenia. 48,2 proc. osób, które wzięły udział w badaniu, jest zdania, że nie jest istotny związek przyszłego prezydenta Polski z którąkolwiek partią polityczną. Według badanych najważniejsze są kompetencje polityka, któremu naród powierzy tę funkcję.

Tylko 18 proc. badanych uważa, że prezydent powinien wywodzić się z obozu rządzącego, ponieważ to będzie korzystniejsze dla Polski. Z kolei według 21,5 proc. ankietowanych - powinien raczej pochodzić z opozycji. 12,3 proc. osób, które wzięły udział w badaniu nie ma natomiast zdania na ten temat.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić