Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Wybory 2020. Duda i Trzaskowski w II turze. Wyniki najnowszego sondażu zaskakują

176

Wyniki sondażu exit poll stawiają sprawę jasno - w wyborach prezydenckich 2020 dojdzie do II tury, w której zmierzą się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Jak rozłożą się głosy Polaków? Najnowsze badanie sondażowe daje do myślenia.

Rafał Trzaskowski wygra w II turze?
Rafał Trzaskowski wygra w II turze? (East News)

Jeszcze przed ciszą wyborczą pracownia IBRiS zrealizowała sondaż na zlecenie WP. 26 czerwca, metodą CATI, zbadano 1100 Polaków, by sprawdzić, jak zagłosowaliby w II turze.

Wyniki najnowszego sondażu dają do myślenia. Według niego na Rafała Trzaskowskiego swój głos oddałoby 48,1 proc. ankietowanych. W stosunku do wcześniejszego sondażu IBRiS dla WP, jego poparcie wzrosło o 2,6 punktów procentowych.

Zobacz także: Koronawirus a wakacje. Dlaczego lekceważymy wirusa SARS-CoV-2?

W drugiej turze przegrałby Andrzej Duda. Obecny prezydent uzyskałby 45,6 proc. głosów. Tutaj mamy do czynienia ze spadkiem poparcia o 0,3 pkt. proc.

Co istotne, 6,1 proc. badanych nie zdecydowało jeszcze, na kogo zagłosuje w II turze. Decyzje tych osób mogą mieć bardzo duże znaczenie.

Wybory prezydenckie 2020. Jaka frekwencja w II turze?

62 proc. badanych zadeklarowało, że wzięłoby udział w II turze. Z możliwości głosowania nie skorzystałoby natomiast 36,8 proc. respondentów. Grono niezdecydowanych stanowi 1,9 proc. ankietowanych.

Wybory prezydenckie 2020. I tura dla Andrzeja Dudy

Wyniki exit poll pojawiły się w sieci kilka chwil po zamknięciu lokali wyborczych. Według nich największe poparcie uzyskał Andrzej Duda (41,8 proc.), drugie miejsce zajął Rafał Trzaskowski (30,4 proc.), a trzecie - Szymon Hołownia (13,3 proc.). Więcej na ten temat TUTAJ.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić