o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|
aktualizacja

Są wyniki exit poll. Sprawdź, na kogo zagłosowali Polacy

142
Podziel się

Lokale wyborcze zostały już zamknięte, cisza wyborcza dobiegła końca, więc najwyższa pora, by przyjrzeć się wynikom sondażu exit poll. Rezultaty tego badania wskazują na to, że największe poparcie podczas niedzielnego głosowania w ramach wyborów prezydenckich 2020 uzyskał Andrzej Duda.

Exit poll: największe poparcie dla Andrzeja Dudy
Exit poll: największe poparcie dla Andrzeja Dudy (PAP)
bDHZLVPF

Niedziela to dzień prawdy dla kandydatów na prezydenta RP. Polacy udawali się do lokali wyborczych w godzinach 7-21, by oddawać głosy na swoich faworytów. Po wrzuceniu karty do urny zaczęli wyczekiwać na pierwsze informacje o wynikach.

Na oficjalne wieści w tej sprawie trzeba jeszcze trochę poczekać. Mamy już jednak wyniki sondażu exit poll IPSOS, które zostały wykonane na zlecenie tvn24.pl. Co mówią rezultaty tego badania?

Zobacz także: Koronawirus a wakacje. Dlaczego lekceważymy wirusa SARS-CoV-2?

bDHZLVPH

Według wspomnianego sondażu największe poparcie uzyskał Andrzej Duda (41,8 proc.). Na drugim miejscu uplasował się natomiast Rafał Trzaskowski (30,4 proc.), a na trzecim - Szymon Hołownia (13,3 proc.).

Tuż za podium znalazł się Krzysztof Bosak (7,4 proc.). 2,9 proc. poparcia uzyskał Robert Biedroń, a 2,6 proc. - Władysław Kosiniak-Kamysz.

Pozostali kandydaci uzyskali poniżej jednego proc. głosów. Mowa o Marku Jakubiaku (0,5 proc.), Stanisławie Żółtku (0,3 proc.), Waldemarze Witkowskim (0,3 proc.), Pawle Tanajno (0,3 proc) i Mirosławie Piotrowskim (0,2 proc.)

bDHZLVPN

Jeżeli rzeczywiście żaden kandydat nie zdobył powyżej 50 proc. głosów, to potrzebna będzie II tura. Jest ona planowana na 12 lipca. Frekwencja, jaką podaje IPsos to 62,9 proc.

Wybory prezydenckie 2020. Jak wygląda sondaż exit poll?

Przed 500 wybranymi losowo lokalami wyborczymi przeprowadzane było badanie exit poll. Ankieterzy Ipsos prosili wyborców o wypełnienie krótkiej ankiety.

Na podstawie zebranych danych, po zakończeniu ciszy wyborczej, przedstawione zostaną szacunkowe wyniki głosowania. Będą one zawierały informacje o procentowym poparciu dla poszczególnych kandydatów na prezydenta Polski w skali całego kraju oraz frekwencji wyborczej - informował Ipsos.

bDHZLVPO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDHZLVQi
KOMENTARZE
(142)
Klara
8 miesięcy temu
Trudno mi będzie zaczynać od nowa ale podjęłam decyzje emigruje z całą rodziną nie przeżyje w tej pisowskiej rzeczywistości dłużej
uk . .
8 miesięcy temu
to dlatego poblokowali poloni głosowania bo polonia by go olała!
Maciek
8 miesięcy temu
Wyniki po 1 min.... to jest chore
bDHZLVQj
ha ha
8 miesięcy temu
A co za dziwne rozdawanie kart wyborczych z zakreślonym wynikiem starszym osobom np. komisja 147.Co na to PKW czy prokuratura?
SŁABO!
8 miesięcy temu
No to się rodacy nie popisali :/ zabetonowany beton wciąż trwa. Daremny trud. Załamka. Znowu popis. Do znudzenia, jedno i to samo. Słabo
Najnowsze komentarze (142)
mentos
8 miesięcy temu
szerokości cały kraj będzie w żałobie jak pani wyjedzie:)
Olo
8 miesięcy temu
Niech żyje Prezydent Duda
harcerzyk
8 miesięcy temu
A widzieliscie Giertycha w sztabie Holowni? Taki to on niezalezny i antypartyjny! Holownia to przybudowka Czaskoskiego i teraz przekaze na niego glosy, cieszycie sie, 13% wyborcow?
ot i co..
8 miesięcy temu
Prawda jest taka, że głosy jeszcze przed wyborami zostały policzone przez tych, którzy zawsze tu głosy liczyli. A już na pewno od zakończenia II Wojny Światowej. Skoro można było wymyślić wirusa, zdemolować kraj i zastraszyć Polaków, to i głosy można stosownie policzyć. Ktoś kiedyś przecież powiedział, że nie ważne kto jak głosuje. Ważne kto liczy głosy.
123
8 miesięcy temu
Cóż mogę powiedzieć, to jest dramat dla kraju i jego ciemiężonych obywateli.
Agga
8 miesięcy temu
Yaaaaaaaaaaaas!!!!!
Jan IV
8 miesięcy temu
Cóż...biorąc pod uwagę...elektryka, co nie chciał ala musiał, oraz "abstynenta" stolzmanna-kwacha, to moze faktycznie z dwojga złego, chociaż....ale ten ma za to tescia-pey-sa-cza wroga Polaków i jego córcię za żonkę...o "trzasku" czy dzwonieniu sorosowych srebrników nie ma co mówić. Brawo Polacy, no to teraz macie....WYBÓR...Ha, Ha, Ha...
Alina
8 miesięcy temu
Duda W moim Sercu
bDHZLVQb
chrisssceapc
8 miesięcy temu
Po raz drugi O2.pl odmówił publikacji tekstu "Wynaturzony socjalizm i rozdawnictwo". Protestuje przeciwko kneblowaniu ust i ograniczaniu wolności słowa przed II turą wyborów prezydenckich. To jakaś obstrukcja i ostracyzm. Ludzie, przecież cały świat czyta te słowa. Opanujcie się.
wawa
8 miesięcy temu
Jak policzą glosy okaże się ze duda ma 50,1% i nie będzie żadnej drugiej tury!! tego mu życzę
chrisssceapc
8 miesięcy temu
Dwa razy pod rząd wysłałem tekst o wynaturzonym socjalizmie i rozdawnictwie socjalistycznym PiS. Gdzie podziały się oba teksty? Znowu cenzura jak było to rano? Ludzie opanujcie się. Kneblowanie ust i wolności słowa w państwie demokratyvznym to niemal zbrodnia.
ika
8 miesięcy temu
Beton głosował po mszy. Poczekajmy na policzenie wszyatkich głosów.
Pavina
8 miesięcy temu
Brawo panie prezydencie gratulacje. W 2 turze go zmiażdżysz 💪💪
chrisssceapc
8 miesięcy temu
Do ludzi dobrej woli Jarosław Kaczyński po dojściu do władzy w 2015 r. wraz z PIS i nowo wybranym Prezydentem Dudą, rozpoczął trwający do dziś proces destrukcyjnego zawłaszczania demokratycznego państwa prawa i zamiany w państwo autorytarne, naruszające trójpodział władzy, sprawujące ścisłą kontrolę posłuszeństwa demokratycznych instytucji prawnych, ogółu obywateli i rządzenie poprzez dogmatyczne zakazy i nakazy. Fundamentalizm narodowo-nacjonalistyczny i totalitaryzm jest cechą ustrojową państwa autokratycznego PIS. Ostatnio wyszło na jaw, że PIS stosuje podwójną moralność w stosunku do mniejszości seksualnych LGTB. W niedopuszczalnych konstytucyjnie wypowiedziach niektórych polityków PIS, traktuje się ich , jako podludzi. To jest dowód na wskrzeszanie neofaszyzmu. W sferze socjalnej jest to wynaturzona odmiana socjalizmu, której wiodącą osią jest rozdawnictwo materialne, mające na celu upokorzenie społeczeństwa, uzależnienie prawno – ekonomiczne i zdominowanie wszystkich możliwych form życia społecznego. PIS realizuje satanistyczny plan upodlenia narodu polskiego i narzucenie mu obcej ideologii. To szatańskie posłannictwo PIS wsparte jest przez wrogich polskiemu narodowi, pojedynczych przedstawicieli kościoła katolickiego i kierownika ośrodka redemptorystów z Torunia. Polityka społeczna i zdrowotna PIS oparta jest o patologiczny system emerytalno – rentowy, niesprawiedliwe systemy wsparcia polskich rodzin i dysfunkcjonalny system opieki zdrowotnej nieprofesjonalnie zarządzany przez niekompetentne kierownictwo, zwłaszcza w dobie koronawirusa. Szokujące jest też to, że Kaczyński bezczelnie zarzuca Rafałowi Trzaskowskiemu rzekome dążenie do rewolucji kulturalnej, która chce rozbić polską rodzinę i stosunki społeczne. Znamienne są przerażające słowa Kaczyńskiego: „Musimy doprowadzić do takiego stanu naszej ojczyzny, Polski, by te zmiany były już nie do cofnięcia”. Te nikczemne słowa wykluczają jakikolwiek kompromis i Prezes świadomie i z premedytacją zmierza do wielopłaszczyznowej konfrontacji z polskim narodem, licząc na wsparcie głównie ze strony wyborców zamieszkałych na ścianie wschodniej. W dniu wyborów 28 czerwca Polacy staną przed największym wyzwaniem obrony niezależności, tożsamości, a nawet niepodległości przed obcym mentalnie i kulturowo uzurpatorem przypisującym sobie prawo do dyktowania narodowi polskiemu neofaszystowskich norm i wartości.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić