Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|
aktualizacja

Są wyniki exit poll. Sprawdź, na kogo zagłosowali Polacy

142
Podziel się:

Lokale wyborcze zostały już zamknięte, cisza wyborcza dobiegła końca, więc najwyższa pora, by przyjrzeć się wynikom sondażu exit poll. Rezultaty tego badania wskazują na to, że największe poparcie podczas niedzielnego głosowania w ramach wyborów prezydenckich 2020 uzyskał Andrzej Duda.

Exit poll: największe poparcie dla Andrzeja Dudy
Exit poll: największe poparcie dla Andrzeja Dudy (PAP)

Niedziela to dzień prawdy dla kandydatów na prezydenta RP. Polacy udawali się do lokali wyborczych w godzinach 7-21, by oddawać głosy na swoich faworytów. Po wrzuceniu karty do urny zaczęli wyczekiwać na pierwsze informacje o wynikach.

Na oficjalne wieści w tej sprawie trzeba jeszcze trochę poczekać. Mamy już jednak wyniki sondażu exit poll IPSOS, które zostały wykonane na zlecenie tvn24.pl. Co mówią rezultaty tego badania?

Zobacz także: Koronawirus a wakacje. Dlaczego lekceważymy wirusa SARS-CoV-2?

Według wspomnianego sondażu największe poparcie uzyskał Andrzej Duda (41,8 proc.). Na drugim miejscu uplasował się natomiast Rafał Trzaskowski (30,4 proc.), a na trzecim - Szymon Hołownia (13,3 proc.).

Tuż za podium znalazł się Krzysztof Bosak (7,4 proc.). 2,9 proc. poparcia uzyskał Robert Biedroń, a 2,6 proc. - Władysław Kosiniak-Kamysz.

Pozostali kandydaci uzyskali poniżej jednego proc. głosów. Mowa o Marku Jakubiaku (0,5 proc.), Stanisławie Żółtku (0,3 proc.), Waldemarze Witkowskim (0,3 proc.), Pawle Tanajno (0,3 proc) i Mirosławie Piotrowskim (0,2 proc.)

Jeżeli rzeczywiście żaden kandydat nie zdobył powyżej 50 proc. głosów, to potrzebna będzie II tura. Jest ona planowana na 12 lipca. Frekwencja, jaką podaje IPsos to 62,9 proc.

Wybory prezydenckie 2020. Jak wygląda sondaż exit poll?

Przed 500 wybranymi losowo lokalami wyborczymi przeprowadzane było badanie exit poll. Ankieterzy Ipsos prosili wyborców o wypełnienie krótkiej ankiety.

Na podstawie zebranych danych, po zakończeniu ciszy wyborczej, przedstawione zostaną szacunkowe wyniki głosowania. Będą one zawierały informacje o procentowym poparciu dla poszczególnych kandydatów na prezydenta Polski w skali całego kraju oraz frekwencji wyborczej - informował Ipsos.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(142)
mentos
2 lata temu
szerokości cały kraj będzie w żałobie jak pani wyjedzie:)
Olo
2 lata temu
Niech żyje Prezydent Duda
harcerzyk
2 lata temu
A widzieliscie Giertycha w sztabie Holowni? Taki to on niezalezny i antypartyjny! Holownia to przybudowka Czaskoskiego i teraz przekaze na niego glosy, cieszycie sie, 13% wyborcow?
ot i co..
2 lata temu
Prawda jest taka, że głosy jeszcze przed wyborami zostały policzone przez tych, którzy zawsze tu głosy liczyli. A już na pewno od zakończenia II Wojny Światowej. Skoro można było wymyślić wirusa, zdemolować kraj i zastraszyć Polaków, to i głosy można stosownie policzyć. Ktoś kiedyś przecież powiedział, że nie ważne kto jak głosuje. Ważne kto liczy głosy.
123
2 lata temu
Cóż mogę powiedzieć, to jest dramat dla kraju i jego ciemiężonych obywateli.
Agga
2 lata temu
Yaaaaaaaaaaaas!!!!!
Jan IV
2 lata temu
Cóż...biorąc pod uwagę...elektryka, co nie chciał ala musiał, oraz "abstynenta" stolzmanna-kwacha, to moze faktycznie z dwojga złego, chociaż....ale ten ma za to tescia-pey-sa-cza wroga Polaków i jego córcię za żonkę...o "trzasku" czy dzwonieniu sorosowych srebrników nie ma co mówić. Brawo Polacy, no to teraz macie....WYBÓR...Ha, Ha, Ha...
Alina
2 lata temu
Duda W moim Sercu
chrisssceapc
2 lata temu
Po raz drugi O2.pl odmówił publikacji tekstu "Wynaturzony socjalizm i rozdawnictwo". Protestuje przeciwko kneblowaniu ust i ograniczaniu wolności słowa przed II turą wyborów prezydenckich. To jakaś obstrukcja i ostracyzm. Ludzie, przecież cały świat czyta te słowa. Opanujcie się.
wawa
2 lata temu
Jak policzą glosy okaże się ze duda ma 50,1% i nie będzie żadnej drugiej tury!! tego mu życzę
chrisssceapc
2 lata temu
Dwa razy pod rząd wysłałem tekst o wynaturzonym socjalizmie i rozdawnictwie socjalistycznym PiS. Gdzie podziały się oba teksty? Znowu cenzura jak było to rano? Ludzie opanujcie się. Kneblowanie ust i wolności słowa w państwie demokratyvznym to niemal zbrodnia.
ika
2 lata temu
Beton głosował po mszy. Poczekajmy na policzenie wszyatkich głosów.
Pavina
2 lata temu
Brawo panie prezydencie gratulacje. W 2 turze go zmiażdżysz 💪💪
chrisssceapc
2 lata temu
Do ludzi dobrej woli Jarosław Kaczyński po dojściu do władzy w 2015 r. wraz z PIS i nowo wybranym Prezydentem Dudą, rozpoczął trwający do dziś proces destrukcyjnego zawłaszczania demokratycznego państwa prawa i zamiany w państwo autorytarne, naruszające trójpodział władzy, sprawujące ścisłą kontrolę posłuszeństwa demokratycznych instytucji prawnych, ogółu obywateli i rządzenie poprzez dogmatyczne zakazy i nakazy. Fundamentalizm narodowo-nacjonalistyczny i totalitaryzm jest cechą ustrojową państwa autokratycznego PIS. Ostatnio wyszło na jaw, że PIS stosuje podwójną moralność w stosunku do mniejszości seksualnych LGTB. W niedopuszczalnych konstytucyjnie wypowiedziach niektórych polityków PIS, traktuje się ich , jako podludzi. To jest dowód na wskrzeszanie neofaszyzmu. W sferze socjalnej jest to wynaturzona odmiana socjalizmu, której wiodącą osią jest rozdawnictwo materialne, mające na celu upokorzenie społeczeństwa, uzależnienie prawno – ekonomiczne i zdominowanie wszystkich możliwych form życia społecznego. PIS realizuje satanistyczny plan upodlenia narodu polskiego i narzucenie mu obcej ideologii. To szatańskie posłannictwo PIS wsparte jest przez wrogich polskiemu narodowi, pojedynczych przedstawicieli kościoła katolickiego i kierownika ośrodka redemptorystów z Torunia. Polityka społeczna i zdrowotna PIS oparta jest o patologiczny system emerytalno – rentowy, niesprawiedliwe systemy wsparcia polskich rodzin i dysfunkcjonalny system opieki zdrowotnej nieprofesjonalnie zarządzany przez niekompetentne kierownictwo, zwłaszcza w dobie koronawirusa. Szokujące jest też to, że Kaczyński bezczelnie zarzuca Rafałowi Trzaskowskiemu rzekome dążenie do rewolucji kulturalnej, która chce rozbić polską rodzinę i stosunki społeczne. Znamienne są przerażające słowa Kaczyńskiego: „Musimy doprowadzić do takiego stanu naszej ojczyzny, Polski, by te zmiany były już nie do cofnięcia”. Te nikczemne słowa wykluczają jakikolwiek kompromis i Prezes świadomie i z premedytacją zmierza do wielopłaszczyznowej konfrontacji z polskim narodem, licząc na wsparcie głównie ze strony wyborców zamieszkałych na ścianie wschodniej. W dniu wyborów 28 czerwca Polacy staną przed największym wyzwaniem obrony niezależności, tożsamości, a nawet niepodległości przed obcym mentalnie i kulturowo uzurpatorem przypisującym sobie prawo do dyktowania narodowi polskiemu neofaszystowskich norm i wartości.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić