o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski komentuje wyniki exit poll. Mówi o "walcu propagandowym"

35
Podziel się

Polacy czekają na ostateczne wyniki tegorocznych wyborów prezydenckich. W trakcie wieczoru wyborczego głos zabrał Rafał Trzaskowski. Jak kandydat wspierany przez Koalicję Obywatelską ocenia swoje szanse?

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski komentuje wyniki exit poll. Mówi o "walcu propagandowym"
Rafał Trzaskowski skomentował wynik Exit Poll (PAP, Radek Pietruszka)
bDfBjANx

W trakcie wieczoru wyborczego zostały zaprezentowane pierwsze wyniki sondażowe exit poll. Wynika z nich, że na tę chwilę nie da się wskazać zwycięzcy wyborów.

Wybory 2020. Wyniki exit poll. Rafał Trzaskowski i jego sztab komentują

Według sondażu exit poll Andrzej Duda otrzymał 50,4 procent głosów, a Rafał Trzaskowski – 49,6. Frekwencja wyborcza wyniosła 68,9 procent.

bDfBjANz

Rafał Trzaskowski zadeklarował, że jest absolutnie pewny swojego zwycięstwa. Przypomniał, że spodziewał się uzyskania zbliżonego wyniku do kontrkandydata. Liczy jednak, że kiedy wszystkie głosy zostaną policzone, szala zwycięstwa przechyli się na jego stronę.

Trzaskowski przypomniał, że dwa miesiące temu miały się odbyć wybory. Wyraził radość, że od tamtego czasu w Polakach obudziło się społeczeństwo obywatelskie i właśnie ten fakt wskazał jako przyczynek do swojego zwycięstwa.

Prezydent uważa, że niezależnie od wyniku razem ze zwolennikami powinni czuć się wygranymi. Podziękował im za stworzenie kampanii obywatelskiej, "setki tysięcy spotkań" i energię, jaką włożyli we wspieranie jego kandydatury. Złożył także wyrazy wdzięczności wobec swojej żony Małgorzaty Trzaskowskiej, dzieci, Oli i Stasia, a także brata Piotra, którego nazwał "swoim drugim ojcem".

Kandydat KO odniósł się także do kampanii kontrkandydata. Wyraził radość, że mimo wpływów, jakimi dysponował Andrzej Duda, udało mu się dotrzeć do wyborców oraz spojrzeć z odwagą w przyszłość i podjąć dialog na temat służby zdrowia, równych szansach czy ratowania miejsc pracy. Przypomniał, że liczenie głosów trwa, więc nie należy przekreślać szans na jego prezydenturę.

bDfBjANF
To jest początek. To tak łatwo się nie zmieni, jeśli już się obudziliśmy. Ten walec propagandowy będzie musiał się wypalić. Jestem przekonany, że obudzimy Polskę i nikt nas nie uśpi – powiedział Rafał Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski deklaruje, że cokolwiek się stanie, dalej będzie walczył o ideały swoje i zwolenników. Zamierza m.in. stać przy potrzebujących i bronić słabszych, a także bronić praw kobiet, wolności i przestrzegania Konstytucji. Skrytykował także obecną władzę, której zarzucił dzielenie Polaków na "równych i równiejszych".

Władza ma być dla obywatela, a nie odwrotnie. I to wam obiecuje i gwarantuje – obiecał Rafał Trzaskowski podczas wieczoru wyborczego.
bDfBjANG

Rafał Trzaskowski złożył także podziękowania Andrzejowi Dudzie. Wyraził żal, że nie udało im się spotkać, jednak chce docenić przeciwnika politycznego i wyciągnąć do niego rękę. Obiecał, że będzie dążył do ponownego zjednoczenia Polaków, stworzenia tolerancyjnej i "europejskiej" Polski oraz jest przekonany, że "ten sen się jutro spełni".

W trakcie własnego wystąpienia Andrzej Duda również poruszył temat swojego konkurenta w wyborach. Obecny prezydent pogratulował Rafałowi Trzaskowskiemu otrzymania tak wysokiego wyniku. Zwrócił się także do wyborów kontrkandydata z podziękowaniem za to, że wzięli udział w wyborach prezydenckich oraz zaprosił Trzaskowskiego z małżonką do Pałacu Prezydenckiego, żeby mogli podać sobie ręce.

Zobacz też: Wybory 2020. Prof. Sławomir Sowiński: przegrała polska demokracja i my wszyscy

bDfBjAOa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(35)
Robert
3 miesiące temu
a tvn to nie propagandowa telewizja :) ?
szambonurek
3 miesiące temu
DZIĘKI CI BOŻE ZE to coś NIE wygrało !!!
prawda
3 miesiące temu
Jeszcze nie jest pewny, czy wygrał, to już straszy innych ludzi, że się z nimi rozliczy, i to jest prawy człowiek, i czy co go wybierali wiedza, że jest członkiem grupy neomasońskiej. 2019 roku wyznaczyli na prezydenta RP, do zwalczania co dobre w Polsce. Niech zaprzeczy, że to nie prawda.
bDfBjAOb
lolo
3 miesiące temu
Niech wyjedzie z Polski,jest przeciez europejczykiem,bardziej niz wszyscy prawdziwi europejczycy...
Paweł
3 miesiące temu
Ale po co nam prezydent Polski skoro mamy kanclerza Niemiec. Czy nie możemy zrzec się suwerenności bez wojen i kłótni i oddać ziemię i gospodarkę Niemcom? Rafał już to zrobił w Warszawie więc nie mówcie że się nie da!
Najnowsze komentarze (35)
ewa
3 miesiące temu
Dlaczego po ogłoszeniu wyników sondażu prezydent ogłosił zwycięstwo nie czekając na państwową komisję wyborczą ????
Polak
3 miesiące temu
Mamy dość .Mamy dość Trzaskowski to przegrany gość. Dzięki Bogu
Piotr
3 miesiące temu
Ludzie są w Polsce jednak na tyle mądrzy, że nie wybrali człowieka z partii nim zastąpiła najlepszą możliwą kandydatkę i miesiąc przed wyborami
emeryt
3 miesiące temu
Gratulacje Panie Prezydencie Duda.
gość
3 miesiące temu
Brawo narodzie Polski.Wybralismy spokój,praworządność,patriotyzm, a nie kolesiostwo, afery i wyprowadzanie Polski w strone Niemiec.
Bulbulator
3 miesiące temu
Ani jednej polskiej flagi.
Jas
3 miesiące temu
Brednie .
Szok
3 miesiące temu
I wy Polacy na takiego Rafalka glosowaliscie ...?! Aaa rozumie przekonał tych odmiencow że LGBT będzie mieć przywileje i tylko oni mogli głosować na Rafika...bo gdyby nie oni to nikt by go nie chcial na prezydenta .
bDfBjANT
Wilczek_764
3 miesiące temu
Wstyd mi że takie coś jest prezydentem Warszawy:(
msa
3 miesiące temu
jest jeszcze walec drogowy ktory pewnie zostanie uzyty
DO ANGELII
3 miesiące temu
A GDYBY 90$ MEDIOW PRYWATNYCH W RFN BYLO POLSKIE?
Rtt
3 miesiące temu
Może teraz rafallala odpowie na pytania ludzi, bo do tej pory w kółko powtarzał, że nie czas na takie pytania, bo jest kampania. Choć właśnie kampania jest po to by odpowiadać na trudne pytania
Boeulf
3 miesiące temu
Obywatela tylko władza pojmowana przez Pana R.TRZ władza trzymająca stronę obywateli bogatych, którzy chcą być obrzydliwie bogatymi obywatelami za cenę zniszczenia środowiska ,cierpienia zwierząt oraz niewolniczej pracy reszty społeczeństwa.
Eft
3 miesiące temu
W sztabie czaskowskiego nie było żadnej polskiej flagi. Wprawdzie nie wywiesił niemieckiej ani tęczowej, ale i tak wszystko jasne
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić