Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Wybory 2020. Wyniki exit poll. Ile wyniosła frekwencja?

2

Zakończyła się druga tura wyborów prezydenckich 2020. Tuż po zamknięciu lokali wyborczych opublikowane zostały wyniki sondażu exit poll. Wszystko wskazuje na to, że frekwencja w tegorocznych wyborach była rekordowa.

Wybory 2020. Wyniki exit poll. Ile wyniosła frekwencja?
Znamy wyniki sondażu exit poll (PAP)

O godz. 21 zostały zamknięte lokale wyborcze. Mamy już jednak wyniki sondażu exit poll IPSOS dla TVN, TVP i Polsatu. Zgodnie z nimi, frekwencja wyborcza w drugiej turze wyborów prezydenckich wyniosła 68,9 proc.

Wybory prezydenckie 2020. Rekordowa frekwencja

Wszystko wskazuje na to, że frekwencja w tegorocznych wyborach jest rekordowa. Przypomnijmy, że frekwencja w pierwszej turze wyborów prezydenckich w 2015 r. wyniosła 48,96 proc., a w drugiej turze 55,34 proc.

Według sondażu więcej głosów zdobył Andrzej Duda, który uzyskał wynik 50,4 proc. Na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało natomiast 49,6 proc. uprawnionych do głosowania. Różnica wyniku między kandydatami wynosi zaledwie 0,8 punktu procentowego.

Na podstawie badania exit poll nie da się jednoznacznie wskazać zwycięzcy wyborów. Wyniki sondażu mogą bowiem różnić się od oficjalnych o 2 punkty procentowe.

Na oficjalne wyniki Państwowej Komisji Wyborczej musimy jeszcze poczekać. Zostaną one opublikowane najwcześniej w poniedziałek, po otrzymaniu danych ze wszystkich obwodów.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Prof. Sławomir Sowiński o tym, kto wygrał kampanię wyborczą

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić