oprac. Robert Czykiel| 

Wybory 2020. Jasne stanowisko Konfederacji. Kogo poprze w II turze?

88

Krzysztof Bosak miał czwarty wynik w niedzielnych wyborach prezydenckich. Głosy jego wyborców mogą być kluczowe w II turze. Kogo poprze Konfederacja?

Wybory 2020. Jasne stanowisko Konfederacji. Kogo poprze w II turze?
Wybory 2020. Kogo poprze Konfederacja w II turze? (PAP, PAP/Rafał Guz)

Za nami I tura wyborów prezydenckich. W II turze zmierzą się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Wygra ten, który przekona do siebie więcej wyborców, którzy w niedzielę oddali głos na innych kandydatów.

Wybory 2020. Kogo poprze Konfederacja?

Dobry wynik osiągnął Krzysztof Bosak. Lider Konfederacji zajął trzecie miejsce, a głos na niego oddało 7,4 proc. Polaków (wynik sondażowy). Dla Dudy i Trzaskowskiego jego wyborcy są bardzo łakomym kąskiem.

Konfederacja już opublikowała oświadczenie ws. ewentualnego poparcia w II turze. Poinformowano wprost, że nikt na to nie może liczyć.

W drugiej turze wyborów prezydenckich Konfederacja zachęca swoich sympatyków do głosowania zgodnego z własnym sumieniem i rozumem. Informujemy jednocześnie, że Konfederacja nie udziela poparcia żadnemu z kandydatów na urząd Prezydenta RP, którzy będą rywalizować w drugiej turze wyborów prezydenckich - czytamy w oświadczeniu.
Zobacz także: Wpadka w lokalu wyborczym. Mężczyzna spożył płyn do dezynfekcji

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić