oprac. Robert Czykiel| 

Wybory 2020. Donald Tusk komentuje wynik. Zwrócił się do Trzaskowskiego

109

Donald Tusk nie ma wątpliwości, że w II turze wybory prezydenckie rozstrzygnie elektorat kandydatów, którzy odpadli z walki. Liczy, że wygra Rafał Trzaskowski.

Wybory 2020. Donald Tusk komentuje wynik. Zwrócił się do Trzaskowskiego
Donald Tusk komentuje wybory 2020 (Getty Images)

Nie było zaskoczenia w I turze wyborów prezydenckich. Frekwencja przerosła oczekiwania, bo wyniosła 62,9 proc. Pierwsze wyniki jednak w dużej mierze pokrywają się z tym, co pojawiało się w sondażach.

Wybory 2020. Donald Tusk wspiera Rafała Trzaskowskiego

Andrzej Duda otrzymał 41,8 proc. głosów. Jego rywalem będzie Rafał Trzaskowski, na którego głosowało 30,4 proc. Polaków. To oni zmierzą się w II turze. Czego po niej się spodziewa Donald Tusk?

Odpowiem trzema banałami, bo prawda zazwyczaj jest banalna. Wynik drugiej tury jest otwarty. Rozstrzygnie mobilizacja elektoratów tych kandydatów, którzy odpadli. Mam nadzieję, że wygra lepszy, choć dobrze wiem, że demokracja nie zawsze podziela moje opinie - mówi były premier w portalu natemat.pl.

Tusk mocno wspiera kandydata Koalicji Obywatelskiej. Przed ostatecznym starciem mobilizuje swojego faworyta. Dał mu proste rady.

Rafale, mów tylko to, w co wierzysz i walcz do końca - komentuje.
Zobacz także: Wyniki wyborów 2020. Aleksander Kwaśniewski wylicza powody niezadowalającego wyniku Andrzeja Dudy

II tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę 12 lipca. Wtedy też dowiemy się, kto będzie prezydentem Polski przez kolejnych pięć lat.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić