Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Wybory 2020. Kiedy wyniki sondażu late poll? Czym się różni od exit poll?

11

Kilka chwil po zamknięciu lokali wyborczych opublikowane zostały rezultaty sondażu exit poll. Teraz Polacy będą wyczekiwać wyników badania late poll. Kiedy należy się ich spodziewać?

Kiedy wyniki sondażu late poll?
Kiedy wyniki sondażu late poll? (Getty Images)

Wyniki exit poll trafiły już do sieci. Według nich największe poparcie uzyskał Andrzej Duda (41,8 proc.), drugie miejsce zajął Rafał Trzaskowski (30,4 proc.), a trzecie - Szymon Hołownia (13,3 proc.). Więcej na ten temat TUTAJ.

Kolejne wieści dotyczące wyników wyborów przyniesie sondaż late poll. On również przedstawi przybliżone rezultaty niedzielnego głosowania Polaków.

Zobacz także: Koronawirus a wakacje. Dlaczego lekceważymy wirusa SARS-CoV-2?

Wybory prezydenckie 2020. Czym się różni sondaż exit poll od late poll?

Badanie exit poll polegało na tym, że przed 500 wybranymi losowo lokalami wyborczymi przeprowadzana była krótka ankieta przez przedstawicieli Ipsos. Na podstawie zebranych danych zaprezentowane zostały szacunkowe wyniki wyborów. Margines błędu w tym przypadku wynosi 2 punkty procentowe.

A czym jest sondaż late poll? To badanie jest tworzone na podstawie cząstkowych wyników pozyskanych z losowo wybranych lokali wyborczych.

Wybory prezydenckie 2020. Kiedy wyniki sondażu late poll?

Wyniki badania late poll powinny pojawić się w późnych godzinach nocnych z niedzieli na poniedziałek lub wczesnym rankiem w poniedziałek 29 czerwca. Wszystko zależy oczywiście od tego, jak szybko będą spływać wyniki z poszczególnych lokali.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić