o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Wybory 2020. List abpa Jędraszewskiego. Zachęca do głosowania na kandydata bliskiego Kościołowi

18
Podziel się

W niedzielę II tura wyborów prezydenckich. Do wzięcia udziału w głosowaniu wzywa wiernych arcybiskup Marek Jędraszewski. Zachęca jednocześnie do tego, by poprzeć kandydata, "którego polityczny program jest bliski nauce społecznej Kościoła".

Wybory 2020. List abpa Jędraszewskiego. Zachęca do głosowania na kandydata bliskiego Kościołowi
Abp Marek Jędraszewski zabrał głos ws. wyborów prezydenckich 2020 (PAP)
bDyZvZPF

List arcybiskupa Jędraszewskiego został opublikowany na stronie archidiecezji krakowskiej we wtorek. Duchowny wezwał w nim wiernych do tego, by w niedzielę poszli do lokali wyborczych i oddali głosy.

W imię miłości do Ojczyzny i w duchu wielkiej za nią odpowiedzialności bardzo proszę Was wszystkich, abyście w najbliższą niedzielę, jak najliczniej wzięli udział w II turze wyborów prezydenckich - napisał.
Zobacz także: Wybory 2020. Włodzimierz Czarzasty tłumaczy, dlaczego Jarosław Kaczyński jest nieobecny
bDyZvZPH

Wybory 2020. Abp Jędraszewski apeluje o wybór jednego z kandydatów

Kogo popiera arcybiskup Marek Jędraszewski? Takiej informacji w liście nie ma. Jest jednak zachęta do tego, by wierni oddawali głosy na kandydata, "którego polityczny program jest bliski nauce społecznej Kościoła ze względu na obronę fundamentalnej wartości życia oraz tradycyjnie pojmowaną instytucję małżeństwa i rodziny, a także troskę o zagwarantowanie rodzicom prawa do wychowywanie ich dzieci".

Z tych słów jasno wynika, o którego kandydata chodzi. Nie jest to pierwsza taka sytuacja, w której abp Marek Jędraszewski pochyla się nad kwestiami politycznymi.

bDyZvZPN

Przypomnijmy, że II odsłona wyborów prezydenckich już w tę niedzielę (12 lipca). Lokale wyborcze będą czynne do godziny 21:00. O tej porze pojawią się też pierwsze informacje na temat wyników - tzw. sondaż exit poll.

Czytaj także:

bDyZvZQi
KOMENTARZE
(18)
Rychu
6 miesięcy temu
Ja wolę zostać w Unii!!! Głosuję na Trzaskowskiego!!!
Olga
6 miesięcy temu
Biskupie Jędrawszewski!!! Dziękujemy za podpowiedź na kogo mamy głosować:)... ja biskupa nie mam zamiaru słuchać...myślę samodzielnie!!! Mój głos pójdzie na pana Trzaskowskiego.
fredi
6 miesięcy temu
chyba on jest ostatni ktory moglby sie wypowiadac w tej sprawie...
bDyZvZQj
fredi
6 miesięcy temu
panie widzisz to i nie grzmisz...
Klaudia13
6 miesięcy temu
Wielebny i przybytki , pałace jego . Robinhood miał pastora w lesie i jakoś dawali se radę, Pan to chyba jest tym od szeryfa
Najnowsze komentarze (18)
krzysztof
6 miesięcy temu
Kosciołowi już dziękujemy.Pan Jezus chodził w sandałach i głosił słowa bez świątyń chodzł pieszo nie jeżdził limuzynami.I to jest nasz Pan i władca.A ci wykształceni duszpasterze tylko majątki i kurestwo. Gdzie pokuta. Proponuję system w Niemczech. Koscioły biedne.
Gość
6 miesięcy temu
Zmiany starcze widoczne bardzo.
ak001
6 miesięcy temu
"Program bliski nauce kościoła" czyli jaki? Utrzymywanie kościoła przez skarb państwa? Płacenie pseudo odszkodowań za "utracone mienie" w okresie kiedy nikogo z nas nie było na świecie? Utrzymywanie knuta Rydzyka z morda w korycie? Zgoda na mieszanie się kościoła do spraw świeckich? Milcząca zgoda na deprawację dzieci przez pseudo kapłanów? Wyliczać jeszcze? Na takich ludzi chcecie głosować? No cóż - wasza wola.
zakłopotana
6 miesięcy temu
Proszę przestrzegać Pisma Świętego! To Ty Biskup jako głowa Kościoła powinieneś stać na jego straży. Tam nie ma mowy o wtrącaniu się do władzy świeckiej. Jeśli pamięć zawodzi to na emeryturę. Wcale nie dziwię się młodym, że nie chcą chodzić do kościoła.
Margo
6 miesięcy temu
Ten biskup ciągle pogrywa, za nic ma powinności wynikające z religijnej postawy, to już chyba recydywa, której trzeba powiedzieć dość wtrącania się do polityki i manipulowania wiernymi.
pawel
6 miesięcy temu
wie co gada , ja też złego słowa nie powiem na wujka Heńka który mi daje kasę ...
Zak
6 miesięcy temu
Jeszcze za mojego życia kościoły będą pustkami świecić za hipokryzję, politykowanie, pociąg do pieniędzy.
Sprawiedliwy
6 miesięcy temu
Jak zawsze ci co korzystają agitują,czas już by z tym skończyć."Mamy dość"...proszę by hierarchowie kościelni jeszcze raz d o k ł a d n i e przeczytali Pismo Święte i żyli w zgodzie z nim."Nie będziesz służył Bogu i mamonie" tak m/n jest tam napisane.
bDyZvZQb
bobo
6 miesięcy temu
Biskup Jędraszewski powinien zająć się sprawami kościoła a nie polityką. Naród sam zadecyduje kogo wybrać.
cbk
6 miesięcy temu
Jeżeli nauki Kościoła głoszą: kłam, idź po trupach do celu, manipuluj, lekceważ naród i ojczyznę - to godny kandydat jest jeden. Andrzej Duda.
fredi
6 miesięcy temu
panie widzisz to i nie grzmisz...
fredi
6 miesięcy temu
chyba on jest ostatni ktory moglby sie wypowiadac w tej sprawie...
Ślimaki
6 miesięcy temu
Biskupie niech Cię zaniosą do urny w lektyce z honorami i orkiestrą i zrobią zdjęcie na okładkę Faktu
Pit
6 miesięcy temu
Wyborcza i inne tez zachecaja do glosowania na PO lskiego kandydata,,,,, i mikt nie robi afery a tu nagle! Jak zwykle podwojna moralnosc
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić