Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Wybory 2020. List abpa Jędraszewskiego. Zachęca do głosowania na kandydata bliskiego Kościołowi

25

W niedzielę II tura wyborów prezydenckich. Do wzięcia udziału w głosowaniu wzywa wiernych arcybiskup Marek Jędraszewski. Zachęca jednocześnie do tego, by poprzeć kandydata, "którego polityczny program jest bliski nauce społecznej Kościoła".

Wybory 2020. List abpa Jędraszewskiego. Zachęca do głosowania na kandydata bliskiego Kościołowi
Abp Marek Jędraszewski zabrał głos ws. wyborów prezydenckich 2020 (PAP)

List arcybiskupa Jędraszewskiego został opublikowany na stronie archidiecezji krakowskiej we wtorek. Duchowny wezwał w nim wiernych do tego, by w niedzielę poszli do lokali wyborczych i oddali głosy.

W imię miłości do Ojczyzny i w duchu wielkiej za nią odpowiedzialności bardzo proszę Was wszystkich, abyście w najbliższą niedzielę, jak najliczniej wzięli udział w II turze wyborów prezydenckich - napisał.
Zobacz także: Wybory 2020. Włodzimierz Czarzasty tłumaczy, dlaczego Jarosław Kaczyński jest nieobecny

Wybory 2020. Abp Jędraszewski apeluje o wybór jednego z kandydatów

Kogo popiera arcybiskup Marek Jędraszewski? Takiej informacji w liście nie ma. Jest jednak zachęta do tego, by wierni oddawali głosy na kandydata, "którego polityczny program jest bliski nauce społecznej Kościoła ze względu na obronę fundamentalnej wartości życia oraz tradycyjnie pojmowaną instytucję małżeństwa i rodziny, a także troskę o zagwarantowanie rodzicom prawa do wychowywanie ich dzieci".

Z tych słów jasno wynika, o którego kandydata chodzi. Nie jest to pierwsza taka sytuacja, w której abp Marek Jędraszewski pochyla się nad kwestiami politycznymi.

Przypomnijmy, że II odsłona wyborów prezydenckich już w tę niedzielę (12 lipca). Lokale wyborcze będą czynne do godziny 21:00. O tej porze pojawią się też pierwsze informacje na temat wyników - tzw. sondaż exit poll.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić