Wróć na
oprac. Robert Czykiel
|

Wybory 2020. Najnowsze wyniki PKW. Rafał Trzaskowski odrobił straty do Andrzeja Dudy

189
Podziel się

Państwowa Komisja Wyborcza otrzymała już wyniki z niemal wszystkich komisji. Według stanu z poniedziałku z godz. 9:58 różnica między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim wynosi niewiele ponad 13 proc.

Wybory 2020. Najnowsze wyniki PKW. Rafał Trzaskowski odrobił straty do Andrzeja Dudy
Wołomin, 28.06.2020. Wybory prezydenckie 2020. Prezydent Warszawy, kandydat w wyborach prezydenckich Rafał Trzaskowski (C) podczas spotkania z mieszkańcami miasta, 28 bm. w Wołominie k. Warszawy. (amb) PAP/Piotr Nowak (PAP, PAP/Piotr Nowak)
bCFWjUGd

W poniedziałek rano pojawiły się pierwsze cząstkowe wyniki z Państwowej Komisji Wyborczej. Z nich wynikało, że Andrzej Duda otrzymał 45,24 proc., a Rafał Trzaskowski 28,92 proc. Dane pochodziły z 87,16 proc. komisji.

Wybory 2020. Nowe wyniki PKW

O godzinie 10 PKW zorganizowała kolejną konferencję prasową. Dane są już niemal kompletne, bo wyniki są w oparciu 99,78 proc. komisji. Jak wyglądają wyniki?

Cały czas liderem jest Duda, choć jego poparcie spadło w porównaniu do poprzednich wyników cząstkowych. Stratę do niego zmniejszył Trzaskowski. To oni będą walczyć w II turze.

bCFWjUGf

Wybory 2020. Cząstkowe wyniki PKW z 99,78 proc. komisji.

 • Andrzej Duda - 43,67 proc.
 • Rafał Trzaskowski - 30,34 proc.
 • Szymon Hołownia - 13,85 proc.
 • Krzysztof Bosak - 6,75 proc.
 • Władysław Kosiniak-Kamysz - 2,37 proc.
 • Robert Biedroń - 2,21 proc.
 • Stanisław Żółtek - 0,23 proc.
 • Marek Jakubiak - 0,17 proc.
 • Waldemar Witkowski - 0,14 proc.
 • Paweł Tanajno - 0,14 proc.
 • Mirosław Piotrowski - 0,11 proc.

Wybory 2020. Mówił, że wygrana Trzaskowskiego nie będzie tragedią. Jarosław Gowin zmienia zdanie?

PKW jednocześnie potwierdziło, że frekwencja była niemal rekordowa. W tej chwili wiadomo, że do urn poszło 64,4 proc. uprawnionych do głosowania. Przy okazji poinformowano, że w niedzielę policja potwierdziła 350 przestępstw i wykroczeń w trakcie wyborów.

Czytaj także:

bCFWjUGl
bCFWjUGG
KOMENTARZE
(189)
ANIKA
4 dni temu
TAK..TAK.. JAK WYGRA TRZASKOWSKI TO OPOZYCJA BĘDZIE ZJADAĆ PISOWCÓW A SZCZEGÓLNIE DZIECI ...TAKIE CIĄGŁE STRASZENIE I ROZDAWNICTWO ++++ A "NIEŚWIADOMY" NARÓD TO KUPUJE BO PO CO SIĘ WYSILAĆ JAKO OBYWATEL I MYŚLEĆ I TAK DADZĄ TE ++++++ A JA TYLKO MAM GŁOSOWAĆ I BYĆ CICHO ALE TO I TAK IDZIE Z NASZYCH PODATKÓW TAKIE JANOSIKOWE ....TYLKO JAK DŁUGO MOŻNA DRUKOWAĆ TE PIENIĄDZE NA ++++ ?
kwhc
4 dni temu
Wyborcy Dudy, dlaczego wypieracie prawdy które wam wszyscy próbują uświadomić? Mówi wam się jak ten człowiek was zawiódł i oszukał a wy się zachowujecie jak szaleńcy nieświadomi ile wasz głos jest ważny. Serio ten przelew z mopsu na koniec miesiąca tak wam przysłania oczy? To jest tylko malutki zwrot zrabowanych wam w podatkach pieniędzy. Teraz wybieramy jedynie między biedą a pół biedy.
dasasd
4 dni temu
Ciekawe ile głosów zaginęło w drodze do polski
bCFWjUGH
Daruchna
4 dni temu
W drugim komentarzu dodam jeszcze tylko kwestie odnośnie występującej tutaj krytki rozdawnictwa w postaci programów społecznych i kupowania tym społeczeństwa, bo przecież po 1989 roku, wszystkie kolejne rządy miały na to takie same szanse, gdyż prywatyzowano i sprzedawano nasz wspólny majątek, likwidując tym samym miejsca pracy, co dla wielu regionów Polski było dosyć dotkliwe, dlatego warto zadać sobie tutaj pytanie, kto uwłaszczył się wówczas na tym wszystkim, bo na pewno nie zwykły obywatel oraz Naród, który po wojnie ciężką pracą odbudowywał Polskę i stawiał Ją na nogi. Pozdrawiam
Magda
4 dni temu
Warszawo Ma patrz w oku mym łza stolice zalewa Bóg na Nas sie Rozgniewał
Najnowsze komentarze (189)
miki
3 dni temu
Jedyne co można stwierdzić po pierwszej turze to to że zgodnie z rzeczywistością inteligencja przez ostatnie 30 lat emigrowała z miast na wieś co spowodowało nie pokrywające się ze średnią wyniki w miastach.
LAMA i Puma
4 dni temu
Głosowałem na Szymka , a teraz na Dudę... To szaleństwo w oczach tego ze stolycy mnie odstrasza....
poli
4 dni temu
" ...Mówił, że wygrana Trzaskowskiego nie będzie tragedią. Jarosław Gowin zmienia zdanie?" dziwne by było jakby nie zmienił, w sumie to jego główna specjalność :)
Santa Klaus
4 dni temu
Nienawiść rodzi zło. Czas to wpoić swoim pociechom. Pamiętajcie.
mak
4 dni temu
Niema Na listach Pana Gowina On A dla mnie to jest Prezydent dla Polaków jako jedyny ma "kręgosłup" a Pan Trzaskowski powinien podziękować również Panu Premierowi Gowinowi a nie specjaliści od kopert.
luka
4 dni temu
Nie rozumie dyskryminacji osób z niskim i podstawowym wykształceniem!!! Czy ludzie którzy nie mieli bogatych rodziców lub możliwości zarobienia na studia musza być ciągle poniżani w komentarzach? Może tez powinni zrobić "marsz" równości? I są to osoba "wrzeszczące" o tolerancji...masakra ps.mam wyższe wykształcenie i mieszkam w mieście,to info dla chcących hejtowac :-)
Santa Klaus
4 dni temu
Nienawiść rodzi zło. Zapamiętajcie.
Bork
4 dni temu
13 procent to dużo! Czasami róznice są minimalne...Kłamcy,wywracacie kota ogonem!
bCFWjUGz
CIEC z pragi
4 dni temu
Bogobojny premier wszystkiemu winien bo gdyby nie fikał to wybory by były 10 maja i było by juz po krzyku.A tak chcąc zabłysnąc namieszał i teraz powinien zniknąć na stałe z polityki
wyborca
4 dni temu
co ten gość na zdjeciu brał chyba jakiejś herbaty zielonej się napił
yeaaaa
4 dni temu
Trzaskowski+Hołownia > Duda :) I to jest piękne :)
Rafala
4 dni temu
program ogłoszony na chwilę przed ciszą wyborczą... ŻENADA. Zresztą wystarczy spojrzeć na powyższe zdjęcie
Urrka
4 dni temu
Rafał ma jakiś taki dziwny obłęd w oczach. Wiecie może, dlaczego?
julek
4 dni temu
czy to znaczy że 70 % nie chce trzaskoskiego ?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić